| anonim_4396 a întrebat:

Ohayo, mi-am facut un program de alimentatie, nu este o dieta sau chestii de genul, nici nu stiu cum sa numesc chestia asta laughing
-Fara paine
-Foarte rar carne
-Fara prajeli
-Multe legume si fructe.
Nu mai mananc dupa ora sase. Am deja o luna si ceva si am slabit 8 kilograme.
Credeti ca-i ceva-n neregula cu aceste lucruri?

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Nu. E in avantajul tau sa ai grija la ce mananci.

| LoveSleep a răspuns (pentru justanotheruser99):

Care avantaj?

| Clorox a răspuns (pentru LoveSleep):

''E in avantajul tau sa ai grija la ce mananci'', cred ca se subintelege!
Fast food nu este sanatos dar este al naibii de bun laughing

| justanotheruser99 a răspuns (pentru LoveSleep):

"Al tau"- adjectiv pronominal posesiv. Simplu, nu?

| LoveSleep a răspuns (pentru justanotheruser99):

Eu eram serios.
Nu înțeleg oamenii ăștia care iau totul sub formă de glumă. Care e problema voastră? Nu mai există oameni serioși pe site-ul ăsta? Doar Drimmero mai ridică ștacheta.

Nu, pe bune acum. Care sunt avantajele alea?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu era o gluma. straight face care e problema ta?
Cat despre avantaje, pune-ti rotițele in funcțiune. Daca te-ai gândi puțin ai realiza singur ca o alimentatie sănătoasă (in fine, mai mult sau mai puțin) imbunatateste capacitatea de gândire, reduce stresul, previne apariția bolilor, intareste sistemul imunitar, intarzie procesul de imbatranire, creste rezistenta organismului la efort, etc. Trist ca nu ai constientizat asta pana acum... In fine, e greu sa gândești si sa tastezi in același timp, nu te învinovățesc.

| LoveSleep a răspuns (pentru justanotheruser99):

Ești pe roșu? Sau ești încă supărată că nu ți-am răspuns la mesajele alea cu tentă sexuală de acum 2 luni?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru LoveSleep):

Da, sunt. Nu ai nimic mai interesant de facut doar sa ții evidență?
PS: nu îți mai da filme. Mesajele alea sunt doar in căpșorul tau.

24 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Atât timp cât ești tare, și reziști tentației de a mânca lucruri nesănătoase, este foarte bine.Cu toate astea, o zi pe săptămână poți să te bucuri de ceva ce îți lipsește, o prajitură, pizza, o felie de pâine.

| Clorox a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Nu, sunt foarte strict happy

| AnaBejenaru a răspuns (pentru Clorox):

Atunci,consider că ești o persoană norocoasă și te admir mult, eu nu sunt în stare să fac acest lucru, mă chinui de ani buni laughing

| Clorox a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Doar pentru ca ai incercat si n-a mers asta nu inseamna ca trebuie sa te dai batutam eu iti tin pumnii in continuare, nici eu nu reusisem din prima! Eu te admir pentru ca ai incercat happy

| RAY a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Daca incerci diete low fat nu ma mir, in principiu conteaza nr caloriilor nu ceea ce mancam, carne te mentine satula si daca ai mancat putin, uite fa ceva pentru mine manca 100 de grame de carne de porc, 100 de grame de ciocolata, 100 de grame de slanina si zi-mi care tea tinut mai mult satula? o sa vezi ca carnea e importanta

| RAY a răspuns:

Chiar nu inteleg de ce fara carne? fara paine =fibre, prajeli da sunt de acord, legumele si fructele so sa te mentina intr-o foamete non stop,slabirea se va face prin metabolizarea proteinelor o sa te trezesti slab in masa musculara,organismul apeleaza la proteine la necaz,pentru ca proteina e insati viata,absolut totul ce se petrece in organismul nostru =proteina, insati prima viata a fost o forma de proteina, o dieta cu mai multe proteine s-a dovedit ca e mult mai eficenta decat una low fat de ce?
nu scade masa musculara, te mentine mereu satul impreuna cu cardio + culturism, e usor sa te ti de o un stil de asta de viata fara foamete, desigur nu multa carne, 8 kg cat e apa? cat e masa musculara? cand vei reveni la vechea dieta te vei ingrasa extrem de rapid

| Clorox a răspuns (pentru RAY):

Ai dreptate, cred ca o sa mananc carne!

| RAY a răspuns (pentru Clorox):

Nu renunta la fructe,legume ele sunt extrem de importante,proteina mai ales de origine animala e superioara fata de aia vegetala,poti manca miere bio pentru energie, low lactate sunt foarte bune, carnea de peste =creier, carnea de porc, pui etc
crede-ma ca cand nu simti foametea poti sa slabesti usor, dar nu multa carne desigur, pana la urma caloriile conteaza indiferent de macronutrient doar ca proteinele te tin mai satul atat

| Clorox a răspuns (pentru RAY):

Mersi mult, chiar m-ai ajutat!

| RAY a răspuns (pentru Clorox):

Npc,nu uita de abia acum incepe razboiul. metabolismul tau a scazut =s-a pabusit,cand organismul tau va avea mai multe calorii decat arde el va transforme imediat in grasime, ai foarte mare griji, daca tot ai slabit vezi sa nu te ingrasi, felicitari pentru ceea ce ai facut, mare grija la dietele astea eu-eu, nu e greu de inteles cu slabitul manci mult =te ingrasi, manci putin =slabesti

| LoveSleep a răspuns:

Da. Pierzi esența vieții. De a mânca fast food.

| Clorox a răspuns (pentru LoveSleep):

Mananca tu pentru mine happy

| minrest a răspuns:

Este foarte bine.

| Mayhem666 a răspuns:

In primul rand se zice ohayou, nu ohayo, si in al doilea rand, ohayou inseamna buna dimineata. Ca sa zici buna seara se zice konbanwa. Sau in caz ca vrei sa zici buna ziua, se zice konnichiwa. Acum, ca sa raspund la intrebarea ta, nu cred ca este ceva in neregula cu alimentatia ta. Eu inainte mancam fara paine, carne nu mancam deloc, prajeli mancam destul de rar, maxim o data pe zi, iar fructe si legume mancam zilnic, dar nu s-a vazut nici un fel de schimbare. Nu stiu cum de ai reusit tu sa slabesti 8 kg intr-o luna si ceva, iar eu fac asta de aproape 2 ani, dar nu am observat nici o schimbare.

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

Da bai laughing
Stiam ca l-am corectat pe prietenul meu odata cu chestia asta, vad ca am facut greseala lui laughing

| PersonajFictiv a răspuns:

E bine, calugarito.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Program de dezobezizare daca ti-e tarsa sa zici dieta