| otypisik a întrebat:

Poate voi stiti sa ma ajutati ca eu nu stiu ce sa zic.am o "prietena" falsa.mereu imi spune lucruri care nu`mi convin de exemplu ca m`am ingrasat. ea e o ``umflata`` ca sa zic asa si`i critica pe toti inainte sa se uite ea in oglinda. din cauza ei am inceput sa`mi pierd increderea in mine pentru ca chiar nu ma imt bine cand imi face observatii fara macar s`o intreb imi zice ca ba m`am ingrasat, ba nu`mi sta bine parul, simulte alte chestii. fata asta e genul care e sigura pe ea si stie ce vrea si asta ma enerveaza ca scoate ce e mai rau din mine.nu stiu cum sa fac ca daca i`as zice ca mai intai sa se uite la ea, ar face ca toate alea.eu am inchis ochii de multe ori. la scoala parca ma inteleg mai bine cu ea dar in ultima vreme nu o mai suport.nu suporta sa vorbesc si cu alte fete ca zice ca nu stau deloc cu ea, unei fete chiar i`a zis ca "ne strica noua prietenia" da de unde ca eu nu o suport.cand ii zic ceva, a 2 a zi afla toata scoala, e de partea mea si imi mai ia apararea si dupa aia imi scoate ochii ca vezi doamne ea a facut multe pentru mine.chiar nu stiu ce sa fac sa`mi recapat increderea in mine ca eu acum ma simt cea mai neinsemnata fata din lume.va rog dati`mi si mie cateva sfaturi ce sa fac.va rog

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui sa ii suportzi mofturile si ar trebui sa ii zici verde in fata ce te deranjeaza la ea iar daca se preface ca nu a intetzeles u sa nu iti mai batzi capu cu ea si sa o lasi in pace dandu-i de intzeles ca nu vrei sa mai ai de aface cu ea si ca ar trebui sa se mai gandeasca la anumite lucruri... dar sa incerci sa ii spui toate aceste chestii in fata prietenilor ei si prietenilor tai, in fata lumii sa vada si ea cum te-ai simtzit tu cand tu aveai incredere in ea si ii spuneai lucruri care vroiai sa ramana ascunse fata de restul lumii si ea le dezvaluia... sper ca ai intzeles mesajuwinking

2 răspunsuri:
| ary a răspuns:

Spune-i ce te deranjeaza si ai rezolvat problema. Cine te obliga sa-i suporti prezenta, nu ai si alti prieteni?

| Ðεεα • ♥ a răspuns:

Ar trebui sa-i spui in fata ca te-ai saturat de ea si de mofturile ei.si daca mai continua asa ve-ti incheia prietenia.
O sa-si dea seama ca a gresit, si totul o sa revina la normal!
SucceS!