| Nikcoletta a întrebat:

Prietenul meu mi-a spus că m-am îngrășat și sunt urâtă.
Are vreo legătură grăsimea cu aspectul fizic? Dacă eram slabă eram mai frumoasă sau cum?
Și cum aș putea sa dau 10 kg intr-o lună?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un om gras nu e atragator. Trebe sa mentina un echilibru in greutate. Facand miscare si ramas bun la grasimi, dulce. Si apa da

| cristi202 a răspuns:

Si.eu spun ca sotia mea s-a ingrasat. Dar nu imi trece prin cap ca ar fi urita.
Grasimea are legatura cu aspectul fizic. Daca ai ceva kg in plus, arati altfel, nu neaparat mai urita. Poti fi si mai frumoasa. Am o cunostiinta, o fata, care plinuta arata excelent, a slabit, si la fata se vede cel mai bine, nu mai arata asa de bine ca inainte.
Eu cred ca prietenul tau s-a plictisit de tine. Dragostea trece de aspectul fizic. De te-ar iubi, te-ar iubi si mai grasa, si mai slaba. Pentru ca ar conta mai mult ce persoana esti.

| RAY a răspuns:

Normal ca se vad diferente la 10 kg, vad eu in poze cand aveam 90 vs acum 75, o mare diferenta, consuma o singura masa pe zi sau timp de 8 ore 2 porti, eu la ora 06-13 consum apoi nimic

| Drimmero a răspuns:

Pai daca se depune sub barbie si faci gusa cam iti strica aspectul, daca se depune pe fata prea multa grasime iar iti strica aspectul si tot asa, daca iei proportii la corp iar vei arata naspa. 10 kg pe luna nu cred ca e posibil in mod sanatos, in 3 luni le vei da cu sport intens si diete.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ce ai zis tu, grasimea cu aspectul fizic... au legatura. Dar nu au legatura cu frumusetea :/

Daca esti frumoasa, esti frumoasa oricum. El s-a referit in sensul corporal. Dar da, poti sa slabesti daca asta vrei.

Faci sport si alimentatie sanatoasa.

| Celcestietot a răspuns:

Da, au o legatura directa si vizibila cele doua. Dai jos cu ajutorul unei diete si facand miscare fizica, macar alergand, si asa ESTE posibil si sa scazi in greutate cu 10 kg pe luna.

| SilentRain a răspuns:

Prietenul tău e cam superficial, și cretin
Fă-l și tu pe el urat sa vadă cum e sa te simți asa

| LoveSleep a răspuns (pentru SilentRain):

Hopa, cineva e grasă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Hopa,Hopa, Greutatea unei fete e cel mai important lucru estetic. O fata slaba poate arata frumoasa fara a se preocupa de ea, pe cand una grasuta trebuie sa-si asorteze toata tinuta, machiaj/par si tot nu e la fel de frumoasa.
Recomandat undeva la -10kg la raportul de la inaltime/greutate la fete.
+poate nu stiati: Biologic O fata de acelasi inaltime si greutate corporala ca un baiat, are mai multa grasime decat baiatul datorita faptului ca baietii se nasc cu muchi in plus in diverse locuri fata de femei

| SilentRain a răspuns (pentru LoveSleep):

Hi hi hi, clar nu eu

| Ineys a răspuns:

Toate treaba e relativa. Unora le plac grasutele, altora slabutele.
Poate altul te vede frumoasa acum ca te-ai ingrasat. Poate prietenul tau era obisnuita cu tine slaba si acum e ciudat pentru el sa te vada mai grasa.

10KG intr-o luna nu-s usor de dat jos. Mergi la sala si te apuci de un regim sanatos. Indicat este sa mentii acest stil de viata si dupa ce scapi de cele 10 KG ca altfel se pun la loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa dai 10 kg intr o luna?
In primul rând dacă prietenul tău ți a spus asa e chiar nesimțitlaughing adică putea sa ți spuna ca te ai îngrășat,dar ca ești urata de ce? wtf.
In al doilea rând slăbește doar dacă nu te simți bine in pielea ta și nu ești mulțumită de tine. Nu ca nu i place lui.
In al treilea rând, mănâncă sănătos,ai grija sa fi in deficit, nu mai consuma făinoase, sucuri, dulciuri bla bla.
Aaa și schimba ți iubitul, slăbește și apoi arată i ce a pierdut. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urât din partea lui să-ţi-o spună în acest fel. Grăsimea în exces, într-adevăr, este inestetică şi urâ
ţeşte trăsăturile.