| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am o problema, sunt in Germania de 4 luni si simt că nu mai pot,am probleme cu anxietatea și de când sunt aici s-a agravat cu mult,jobul la care sunt eu destul de bine plătit, lucru fizic nu e așa mult,dar nu știu ce să mai fac. Mă stresez foarte tare, am ajuns in punctul in care îmi doresc să-mi trag un glonț în cap, nu știu, ori jobul nu e de mine sau nu știu și mă gândesc să mă duc în Romania sa merg la un psihoterapeut,dar mă gândesc ok plec de aici,dar ce fac după,unde mai lucrez și îmi vin o grămadă de gânduri in cap. Am avut și atacuri de panica și nu e vorba că nu vreau sa muncesc,cu munca sun obișnuit,dar oricât aș încerca să merg înainte nu trece chestia asta și gata și o da in bara din ce in ce mai mult. Am dureri in piept aproape incontinuu, am o tristețe de nu pot să mă bucur de nimic,simt că nu mai am nici o scăpare, ce mă sfătuiți să fac sau care e părerea voastră? Mulțumesc, am 22 de ani daca contează cu ceva...

2 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Nu pot decat sa te felicit pentru decizia luata. Vei investi in tine si totul va fi mai ok. Poti face sedinte online cu un psihoterapeut din Ro, acelasi lucru e, decat sa te intorci acasa.

| Mrboy7765 a răspuns (pentru Miruna333):

La psihiatru am vrut sa spun, cred că medicamentația ar fi singura chestie care m-ar ajuta.