| Alfred0703 a întrebat:

Ati enervat vreodata un profesor? Sau v-ati certat cu vreun profesor? Eu m-am certat cu profesorul de fizica in legatura cu un proiect in grup. El a zis ca mie nu imi pasa si alte chestii din astea, iar eu l-am intrebat: "Vreti sa vedeti cum imi pasa?" si m-am dus acasa big grin. Asta a fost chiar ultima ora inainte de vacanta. De atunci nu m-am intalnit cu el. Ma intreb ce o sa mai zica.

11 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

La prima facultate am ţinut o prelegere în faţa tuturor grupelor din anul meu despre cât de securist, parşiv, hoţ, mitoman şi semi-analfabet e un profesor. De faţă cu el. N-am terminat facultatea aia.

| AFR81 a răspuns:

Stii, din certurile astea profesor - elev, elevul va avea intotdeauna de pierdut. Cateodata e bine sa lasi de la tine. Toti am avut cate un moment in care un profesor, necunoscandu-ne, ne-a nedreptatit sau s-a purtat urat, fara motiv, cu noi. Ce ar fi fost sa ne fi luat toti la cearta? Am trecut peste si, in final, totul a fost bine. Gestul tau a fost foarte urat. Ti-o spune cineva cu o varsta cat de cat apropiata de a ta. Nu stiu cum aveti voi vacanta, insa sfatul meu e sa mergi, de cum a inceput scoala si sa-l cauti pe profesor pentru a-ti cere scuze.
Am avut o colega de scoala care a reclamat-o pe profesoara de tehnologie pentru ca a insultat-o intr-o pauza. Dupa aceasta intamplare, tot semestrul, ora de ora, aceasta era ascultata si, pot spune eu, terorizata. Evident, asta in limitele regulamentului. Au ei metodele lor prin care pot sa streseze un elev, chiar foarte tare.

| T0T a răspuns:

Eu am reușit să scot din sărite o profesoară dar în cazul meu aveam dreptate. Era o profesoară de programare și i-am spus că e ceva greșit. Pe mine mă stresase de la început atitudinea ei de superioritate și fițoasă. Deci eram deja pornit și m-am enervat. M-am dus la tablă i-am explicat ce și cum. Și cică ce îi explic eu ei că are 15 ani de informatică și 2 doctorate, că să am eu atât și atunci să vorbim, că nu a pățit asta niciodată și se vedea că mai are puțin și se dă cu capul de pereți, m-a pus să îmi cer scuze de 2 ori. Și nu îi trecea frustrarea, mai avea un pic și plângea de nervi. Am lăsat-o pe mai final mai moale că am zis să nu îmi fac situația nașpa și de asemenea am zis că poate are partea ei de dreptate și s-o putea și ca ea dar după am întrebat profesori și oameni care știu informatică și mi s-a dovedit că am avut dreptate.

| J0B0MAT a răspuns:

Da,mulţi, foarte mulţi. S-a lăsat cu multe jigniri, note scăzute, ură pentru toată viaţa, o internare în spital (profa lua medicamente pentru cap şi supărarea pe care i-am cauzat-o a bãgat-o intr-o criză depresivă sau ce avea ea).Dar nu îmi pare rău pentru că mereu am avut dreptate şi mi-am susţinut punctul de vedere chiar dacă am avut doar de pierdut.

| Lioana a răspuns:

Ai obtinut ceva bun din treaba asta? Sunt sigura ca nu.
Nu e bine sa enervezi profesorii. Comportamentul tau poate avea efecte secundare negative. Daca profesorul e unul razbunator poate chiar sa te lase corigent sau sa-ti faca referat sa ti se scada nota la purtare.

| GoldenZenith a răspuns:

În generală, cu profa de istorie. Din păcate pentru ea, eu am fost cea care a avut câștig de cauză.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Uhh.Foarte intimidantstraight face
Esti un rebel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai ce al dq ai fost

| kyliejenner a răspuns:

Si ce ai rezolvat cu asta?