| FlorinPachiu a întrebat:

Salut băieții Va rog sa ma ajutați cu ceva dar fără comentarii răutăcioase M-am hotărât sa îmi iau o mazda rx8 Și vreau pana la anul' sa ii fac swap cu un motor otto Nu știu ce sa motor se potrivește Eu unu as vrea unu la 200 de cai pe 2 litri cu turbo, poate și puțin mai mare, nu vreau motor mare nu din cauza taxei, nu vreau sa stric distribuirea greutății prea mult, un motor mare e și mai greu! Vreau sa știu dacă exista o lista de motoare cu care as putea face swap

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice modificare de motor trebuie aprobata de RAR!

Sunt si eu curioasa, la ce-ti trebuie un motor de 200 cai putere, cand limita maxima de viteza este de 120?

| FlorinPachiu explică (pentru Violleta2022):

Nu este neapărat asa, pe autostrada limita la noi în ro este de 130
Nici eu nu înțeleg cum au putut sa scoată ăștia mașini care merg și cu 400 de km la ora și au sute de cai
La ce ne trebuie asta
Am zis, fără comentarii răutăcioase

| FlorinPachiu explică (pentru Violleta2022):

Si oricum, 200 de cai este puțin
Eu acum conduc un monstru de 480 de cai, și mi se pare putin