| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani, 70kg și 1.67, sunt gras și vreau să schimb asta. Vreau să îmi controlez caloriile, sa fac sport. Îmi puteți spune cam cate calorii ar trebui un copil de 13 ani să mănânce, ca sa știu și ce fel de calorii(ex. 10% proteina, etc) niste sfaturi cei pricepuți sau cum as putea slabi in jur de 5kg...mulțumesc.

2 răspunsuri:
| DonEduardo a răspuns:

70 kg la 13 ani?! E grav, fara nicio ironie. Eu am 14 ani si 54 kg. Trebuie sa slabesti cel putin 10 kg. Esti baiat sau fata? Intreb asta ca sa te pot ajuta.