| thunder11 a întrebat:

Salut TPU ce credeti ca merita sa imi iau, un iphone 11/12 sau un calculator de gaming?

Răspuns Câştigător
| NumănumescBrBr a răspuns:

Aceasta este o decizie care depinde foarte mult de nevoile și preferințele tale personale. Iată câteva aspecte importante de luat în considerare:

Dacă îți dorești un telefon nou și îți place Apple, atunci un iPhone 11 sau 12 ar putea fi o alegere bună pentru tine. Aceste modele oferă o performanță excelentă, un design atrăgător și o cameră foarte bună.

Dacă îți place să joci jocuri pe calculator și îți dorești o experiență de gaming de calitate, atunci un calculator de gaming poate fi o alegere mai bună pentru tine. Cu un calculator de gaming, vei avea acces la o gamă largă de jocuri și vei putea obține o performanță excelentă la grafică și la viteza de procesare.

Și nu uita că un iPhone 11 sau 12 poate fi mai scump decât un calculator de gaming de nivel mediu sau chiar superior.

Alegerea ta ar trebui să se bazeze pe ceea ce îți dorești cu adevărat și pe modul în care vei folosi dispozitivul ales. Dacă îți dorești un telefon nou și îți place Apple, un iPhone poate fi o alegere bună. Dacă îți place să joci jocuri pe calculator și îți dorești o experiență de gaming de calitate, un calculator de gaming poate fi o alegere mai bună pentru tine.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce ai cu adevărat nevoie?

| thunder11 explică (pentru suntserios):

Pai am un telefon Xiaomi Redmi Note 10 si voiam sa fac un upgrade la alt telefon, pc de gaming nu stiu daca sa imi iau pentru ca eu devin foarte obsedat si o sa ma joc non-stop

| AdioTPU a răspuns:

Depinde. Dacă îți plac mai mult jocurile și petreci mai mult timp jucand jocuri la computer atunci cel mai recomandat e un computer de gaming. Dacă însă îți petreci mai mult timp jucand jocuri pe telefon atunci varianta cea mai buna e iPhone-ul.