| Ionică a întrebat:

V-ati intalnit vreodata cu istro-romani, meglenoromani si aromani? Daca da, cum sunt ei? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Africanwitch a răspuns:

Nu, insa din cate am auzit si citit sunt ospitalieri. Si pe mine ma intereseaza acest subiect mult, dar deocamdata raman cu ce stiu ca sa intalnesc vreo unul e putin probabil, avand in vedere ca sunt cam pe cale de disparitie.
Ii respect pentru puterea de care au dat dovada de-a lungul istoriei, vointa de a rezista cu orice pret represiunilor aduse de alte natii. Si mai ales, ii consider mult mai presus fata de multi romani din tara.

| Miss Sintetic a răspuns:

Nu... tcx god laughing

***ce dracu are site. u asta? nu ma lasa sa postez ca cica am scris cu majustule***