| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare!
Dacă află primarul că ii urasc orașul ce poate să imi facă?
Eu am posta mult pe grupuri cu il urasc din toata inima, va vreau să plec și am zis mai multe chestii despre orasul Huși(Vaslui).
Cand mă iau de Huși imi vine sa ma iau si de Tot Vasluiul, iar apoi de toată Moldova!
Eu gen după liceu aș vrea să mă mut undeva în Ardeal ca ardelenii sunt mult mai de treabă. Moldovencele au purici de nu mă plac!
2 Ardelence sunt innebunite după mine, mai ales că am părul creț, alaltăieri o ardeleancă a insistat să vorbească cu mine la telefon si i-am zis că imi este rușine, a zis ca nu mai vorbeste cu mine daca nu vorbesc cu ea la telefon.Eu am crezut ca nici 2 vorbe nu o să scot, si am vorbit o oră aproape! Cu crush-ul din judetul meu am vorbit 2 minute și nu stiam ce sa mai spun cand vorbeam cu ea, amandoi am ramas muți!
Apropo ce parere aveti Ardeleni/Ardelence?
Imi recomandati să mă mut in Ardeal? Ori in Târgu Mureș, ori in Baia Mare, ori in alt oraș din Ardeal

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu îți recomand să nu împarți lumea așa cum o faci. căci greșești foarte mult. Oriunde te muți, îți duci mintea ta cu tine. Iar mintea ta judecă greșit rău de tot acum lumea.

| nyoentox2002 explică (pentru sadrian46):

Dar parerea orasului meu nu mi-o schimb, m-as muta in orice oras

| sadrian46 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ce a făcut orașul, adică oamenii din el, ca să urăști întregul oraș?

| nyoentox2002 explică (pentru sadrian46):

Toti sunt marlani,pe mine ma cunoaste tot orasul si toti au ceva cu mine,nu pot fi acceptat din cauza culorii mele de piele!
Eu am o porecla si nu mai pot scapa de ea,e o porecla a unui manelist si eu urasc manelistii!
In orasul meu e mic,se cunoaste toata lumea cu toata lumea,se iau toti la misto, si nu am cum sa imi fac iubita!
Eu m-as muta in orice oras, numai sa scap de toti si o pot lua de la zero, nu ma cunoaste nimeni, totul e ok daca intelegi ce zic

| Michaeel a răspuns:

Sunt ardelean și îți zic sincer ca aici nu este raiul pe pământ. Sunt mulți unguri, și unguri ei ca nație sunt oameni foarte rai. Ardelenii sunt unii chiar detreaba si muncitori dar ca peste tot mai sunt oameni neserioși. Dacă zici ca ai vorbit cu o fata ardeleanca, vino în orașul lor. Primarul nu are ce sa îți facă, ca doar nu e ilegalitate sa spui ce nu îți convine și ca urăști orașul. Nu ziceau ăștia ca suntem noi tara democratica?

| Hollyg a răspuns:

Buna! Daca l-ai jignit in mediul online te poate trage la răspundere in tribunal. Însă, ma îndoiesc ca primarul ar sta sa piardă bani si timp doar ca sa te dea pe tine in judecată sa te pedepsească pentru ca nu esti mulțumit de el. Cat despre ardeleni... fa ce crezi ca este mai bine pentru tine, însă nu uita cine esti si de inde ai plecat! happy