| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! Vreau sa va întreb o chestie. De ce nu pot găsi subiecte de discuții cu oamenii? Gen și dacă vreau sa cunosc o persoana noua indiferent de sex, efectiv nu știu de ce sa mă leg ca sa pot deschide o Conversație. Oare sunt prost sau ce naiba ca nu mai înțeleg nimic?

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, fiindcă nu comunici ( a pune o informație în comun cu cineva) ci pentru că vorbești discuții.

| Amidamaru98 a răspuns (pentru sadrian46):

Ce sa comunic? Lumea e hoațăwinking mai bine nu comunici nimic happy

| sadrian46 a răspuns (pentru Amidamaru98):

Eu mă bazez pw un principiu, adică o presupunere de bază.Nu poți să nu comunici.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred ca e problema la tine.
Daca partenerul de dialog e inchis, nu poti vorbi nimic cu el.
Cu o persoana deschisa, sociabila, poti vorbi despre orice nimic. Incuiatii inchid orice subiect.

| T0T a răspuns:

Probabil că ești prost. Nu o zic în nume de rău, dar ca să porți o conversație trebuie să ai o anumită creativitate, să cunoști niște subiecte de care să te legi. Probabil ești doar timid și ai un blocaj în a accesa acea creativitate.

| Amidamaru98 a răspuns (pentru T0T):

Sa vorbesc despre ce? Chestii banale știu, adică nu sunt incult. Dar in rest despre ce sa vorbim, despre vreme?

| T0T a răspuns (pentru Amidamaru98):

Despre o carte poți vorbi și filosofa o zi întreagă. Sunt unii care scriu sute de pagini de critică doar pe o carte. Dacă nu îți plac cărțile, similar poți vorbi de jocuri video. Poți vorbi de politică, de natură, matematică, biologie etc. Sunt multe de care poți vorbi.

| Amidamaru98 a răspuns (pentru T0T):

Știu ca nu are legatara cu întrebarea pe care am pus o dar mai e o chestie.
Decât sa vorbesc chestii inutile cu oameni, nu mai bine in timpul ăla fac ceva ce îmi place mie sau spre avantajul meu? happy

| T0T a răspuns (pentru Amidamaru98):

Păi fă ce vrei și ce crezi tu că e util. Tu ai pus întrebarea, eu ți-am răspuns. Dacă ai pus întrebarea însemână că erai interesat de asta. Că eu știu că nu e inutil să schimbi idei cu oameni, să îi cunoști și să ai relații sociale, asta e altă treabă. Tu fă ce dorești.

| Amidamaru98 a răspuns (pentru T0T):

De acord cu tine happy Te pup

| Maraa345 a răspuns:

Deschide o carte si o sa vezi ce bine te conectezi laughing

| Amidamaru98 a răspuns (pentru Maraa345):

Decât sa deschid o carte mai bine ma uit la un film p*no și mă conectez altfel laughing))))

| Maraa345 a răspuns (pentru Amidamaru98):

rolling on the floor Mai usor.