| Micuta_NicoLeta_1990 a întrebat:

Servus tuturor.
Stiti cu totii ca aseara la ora 2:11, ziua Sambata dat de 24.09. 2016 a fost cutremur cu magnitudinea de 5, 6 sau 6, 1 pe scara richter.
Eu de-abia ma pusesem in pat sa ma pun sa dorm, mama era langa mine tot in pat cu laptopul langa ea se uita la un film, si deodata se misca patul ff tare si lustra se misca..deci efectiv mi-au tremurat genunchii eu credeam ca e fratemiu si misca patul, da de unde.
Eram panicati toti 4 care eram in casa fratemiu Iulian cel mare, fratemiu Marius mic, iar eu cea mai mica fiind eram speriata, speriati si mama era un pic speriata.
Deci efectic imi batea inima muream de frica apoi l-am sunat pe prietenul meu ca eu fug, numai pot de frica ma duc in curte fiind blocuri, si a spus ca si la el a fost la munca unde lucra dar nu a simtit nimic...iar toti colegii lui au simtiti si era o galagie...asa ca mi.a spus sa nu ies in curte unde is blocurile ca e mai rau cad pe mine, mi-a spus ca cel mai bine in caz de cutremur sa ma ascund sub o masa sau sub tocul usii.
Mno, si de asta va spun vreau sa stiu si de la voi cum ati reactionat, ce faceati inainte in timpul si dupa cutremur.
Astept cele mai multe raspunsuri puppy dog eyes
Multumesc pentru atentia acordata.
Dau funda, cel mai bun raspuns :* :* :*, v-as da la toti daca as putea.

21 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Eu nu am simtit nimic, dormeam bustean laughing. As fi vrut si eu sa fiu treaz in acel moment.
Ma intreb cum as fi reactionat? Chiar sunt curios.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Stiam eu ca ceva s-a intamplat pe la ora aceea. Tocmai oprisem PC-ul si ma pusesem sa dorm. Nici nu am inchis bine ochii si am simtit cum se misca patul cu mine. Am ramas putin blocata si speriata deoarece eu nu am mai trait asa ceva pana acum.
In clipa aceea, sincer, nu m-am gandit la cutremur. M-am gandit la chestii paranormale. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Cσcσ):

Cand se mai misca si parchetul, nu mai tine de paranormal!

| Cσcσ a răspuns (pentru Drimmero):

Parchetul nu s-a miscat.hee hee
Doar ca eu nu am mai trait asa ceva inainte, nu m-am gandit nici macar o secunda la cutremur atunci.

| Drimmero a răspuns (pentru Cσcσ):

Am mai prins cutremure, nu trebuie sa te panichezi oricum.

| Cσcσ a răspuns (pentru Drimmero):

Sincer, mi-a placut ce am simtit aseara. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Cσcσ):

Adrenalina pura!

| Cσcσ a răspuns (pentru Drimmero):

Da. Este genul meu de distractie "extrema". laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Cσcσ):

'Echilibristica pe placa tectonica''

| Cσcσ a răspuns (pentru Drimmero):

laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Cσcσ):

Noul sport extrem!

| Cσcσ a răspuns (pentru Drimmero):

Abia astept urmatoarea "runda"!

| Drimmero a răspuns (pentru Cσcσ):

Esti sinucigasa de profesie? Eu nu astept asa ceva, e mult prea aiurea.

| Cσcσ a răspuns (pentru Drimmero):

Nu, sunt doar curioasa.

| Drimmero a răspuns (pentru Cσcσ):

Bwhahahahahaha ce raspuns simpatic!

| Cσcσ a răspuns (pentru Drimmero):

big grin

| Drimmero a răspuns (pentru Cσcσ):

Asta si mai simpatic

| Cσcσ a răspuns (pentru Drimmero):

Putem sa o tinem asa pana la urmatorul cutremur. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Cσcσ):

Ce-ar fi?

| Cσcσ a răspuns (pentru Drimmero):

Un fel de antrenament al mintii. Discutia asta ma pregateste psihic pentru el.

| Drimmero a răspuns (pentru Cσcσ):

Bwhahahahahah