| Yuk1na a întrebat:

Stie cineva cum se face admiterea anul asta? Eu nu am dat testele in clasa a VII-A si anul asta le dau chiar la sf clasei.Toti profesori zic ca va fi foarte greu, ca nu se va mai putea copia, ca vom fi supravegheati, ca se vor da si teste de admitere la liceele la care vom merge. E adevarat?
In plus care sunt sansele sa intri la liceu dorit?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Deci. dai teze la sfarsitul semestrelor(la romana, matematica si geografie sau istorie, la alegere.)-subiectele sunt alcatuite de profesor, nu sunt unice.
si prin iunie dai examen.proba la romana si matematica.subiecte unice pe tara.
prin noiembrie editurile o sa incepa sa scoata modele de subiecte, culegeri.subiectele de la examen nu o sa difere prea mult, asa ca daca inveti intri unde vrei tu.
supraveghetori or sa fie 2-3 cadre didactice din scoala, pentru ca examenul se da la scoala unde inveti, stati cate unul in banca, fara telefonae/calculatoare, s. a, iar subiectele se corecteaza mai departe.la nivel de oras/sector, etc.

2 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Vai, dar ce tragedie, nu vom mai putea copia laughing Si care e problema? Decat sa scrii prostiile altuia mai bine le scrii pe ale tale, daca nu inveti. Se dau teze normale in sem I si sem II, dupa aia, se ia vacanta pe 10 iunie. Pe 20 iunie e examen la romana, si pe 22 la matematica. Nu se vor da teste de admitere la liceeele la care vom merge, doar un test de bilingv pentru claselele de la liceele cu profil bilingv, la care trebuie sa iei minim 6. Sper ca te-am lamurit.

| Mik3 a răspuns:

Se da test la sf de an, ca acum 2 ani