| DixieIsCrazy a întrebat:

Anul asta am admiterea si inca nu mi-am fixat foarte bine liceele principale
Am o intrebare: Daca de exemplu am media de admitere 8.95 si eu pun intre primele licee si cateva care au media mai mare[nu cu mult] as putea sa intru la vreo unu dintre ele?
puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| FallingLeaves a răspuns:

Da, ai o sansa doar daca media liceului scade...se inatmpla mai rar dar se inatmpla. Succeswinking

2 răspunsuri:
| sakki a răspuns:

Iti zic eu din media aia 8, 95 o sa scada minim 80 sutimi deoarece examenele anul trecut au fost grele si concepute gresit mai ales la matematica! Mai intai pune toate Liceele / profilele la care ti-ai dori minim 7-8 coduri si apoi unde doresti mai putin, asa am fost si eu anul trecut aveam media de admitere 8, 45 si am ajuns la 7, 59 si in anul precedent se intrase cu 8, 02 ultima medie dar au scazut mediile si am intrat big grin Bft cu examenele!