| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva cum pot sa ma apropii de un profesor? Nu ma intelegeti gresit, nu il plac sau chestii de-astea, si nu ma refer sa il fac sa ma placa sau panarame. Profesorul este foarte de gasca si vorbeste multe asa in gluma. Adica pe mine ma mangaie pe par, ma ia de spate, glumeste foarte mult cu mine si 2 colege care se intampla sa imi fie cele mai bune prietene. Dar avem o fata care se da in spectacol in clasa si ii zice la prof ca il iubeste, si ii sare in brate. Ea nu stie de gluma. Iar eu cu prietenele mele vrem sa o facem sa nu se mai dea atata in spectacol. Asadar, cum pot sa ma apropii de proful asta fara sa ma dau in spectacol ca si colega mea?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Ai putea daca spui ca e de treaba chiar sa vorbesti cu el si sa organizati un fel de sceneta sa faceti misto de tipa aia. Ar fi mai bine asa. Ar sti si proful ce urmaresti si avand in vedere ca se implica si el va iesi mai bine.

2 răspunsuri:
| User a răspuns:

Dragostea asta... ne omoara pe toti.

| carminaburana43 a răspuns:

Roaga-l intr-o pauza sa-ti raspunda la o intrebare legata de subiectul sau subiectele pe care le-o preda si daca ramineti singuri spune-i onest si cinstit ce te, ce va apasa.