| Bianca_4346 a întrebat:

Stiti legenda lui BLOODY MARY? care scrie legenda pe care o stiu si eu primeste fundita...

A-ti avea curajul sa o invocati pe Mary? daca nu stiti despre ce e vorba dati un search pe google

Răspuns Câştigător
| Jonsdottir a răspuns:

Eu am incercat si nu se intampla nimic tongue
eu stiu 3 legende laughing
legenda1 : era o fata de 13 ani a murit arsa de vie. daca o invoci trebuie sa fii undeva cu foc (la un gratar) laughing si cica iti apare in foc
legenda2: ca a fost o mireasa tongue cel cu care trebuai sa se casatoreasca nu a venit la nunta. ea s-a dus si l-a cautat si l-a omorat (nu mai stiu cum). atunci cand o invoci trebuie sa fii in fata unei oglinzi si cand ti se arata este intr-o rochie de mireasa si plinda de sange.cica te zgarie pe gat si mori laughing
legenda3: era o fata de 17 ani are era ff bolnava(o boala contagioasa) tatal sau care era medic a fazut ca nu mai are suflate si a hotarat sa o ingroape. i-a legat de mana o franghie legata de un clopotel(clopotelul era pe niste chestii, sus). a doua zi dimineata tata ei a vazut ca u mai era la locul lui(clopotelul) si-a dat seama ca a ongropat-o de vie.cand a dezgropat-o a gasit-o plina de sange si unghiile ei erau lipite de capacul sicriului.cand ti se arata(intr-o oglinda) auzi un clopotel tongue
scary, nu? laughing

211 răspunsuri:
| Iuliss a răspuns:

Am încercat cu o colega in baie la şcoala şi nu se intampla nimic şi am spus si la 12 noaptea nu se auzea nimic şi nici nu vedeam nimic în concluzie NU EXISTA BLOODY MARY

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bloody Mary?:)) Am auzit de ea doar cand un user al site'ului a dat un link cu un mix pus in clubul Bloody Mary :D Stai ca si caut : http://www.youtube.com/watch?v=vutXIidIA-w

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat... e si cocktail:X Unu' chiar foarte bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow.deci legenda 3 am vazut-o si eu in si p net o gramada de variante. printre care una k ar fi fost o regina a Marii Britanii si ca s-a maritat cu un tip care fara acordul Papei, k el sa puna mana p puterea reginei. o chestie de genul asta. dar mai plauzibila e varianta cu legenda 3 big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e imi este teama sa incerc...winking... si app se face dupa 12 noaptea...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat si a fost infricosator s-a auzit un clopotel si un tipat iar pe oglinda erau picaturi de sange

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca era fiica unui medic, si s-a imbolnavit, a stat in coma 4 zile dupa care parintii ei au ingropat-o, si d mana i-a legat o sfora iar sus, l capatul sforii un clopotel, a doua zi cand parintii ei au venit l mormant au vazut clopotelul cazut, iar cand au dezgropat-o i-au vazut unghiile lipite d capacul sicriului plina d sange si cu o fata foarte speriata, normal k murise p bune acum... legenda spune ca atunci cand stai in fata unei oglinzi, te rotesti si spui "Bloody Mary now you're ded" sau doar Bloody Mary (in functie d poveste) aceasta iti sara in spate si te omoara, sau iese din oglinge si te ia cu ea... in orice caz, oriqm esti mort daca aparetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit si eu legendele
dar cea cu clopotelul este din mesaje de dincolo si nu este adevaratatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU mersihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am incercat. N-am auzit niciun clopotel si nici n-am vazut vreun chip in oglinda (in afara de al meu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am vazut episodul de pe protv. Da mor de frica...Nu pot sa fac asta. Dar eu stiu alta varianta.Ca era o regina si omora fete virgine iar apoi se imbaia in sangele lor. Dupa ce iesea isi stergea parul cu un prosop alb iar acel prosop se pata cu sange. Iar de fiecare data dupa ce facea baie in sange isi lua camasa de noapte negra.Pe corp nu se stergea cu prosop. dupa acea se uita in oglinda cu multa admiratie.Era sotia unu i rege cu 7 sotii. Ea era prima.Si sotul ei pentru a nu divorta de ea ca sa isi ia o sotie noua se facea frumoasa. Apropo se spunea ca sangele unor fete virgine iti imbunatateste pielea pentru ca fetele virgine erau cele mai frumoase.De aia i se spune "Bloody Mary". Numele ei era Mary si mai nu stiu cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda. aprinde 3 lumanari, stinge lumina si zi Bloody Mary sau Mary Worth in oglinda de 3 ori la 12:00 noaptea sh cica iti apare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o stiu asa:
cica intr-un sat din anglia bloody mary o nascut un copil complet hidos. cand o crescut copilu s-a dus intr-o padure, lo gasit careva si lo omorat. oamenii din sat o acuzato pe bloody mary ca si-o ucis colilu. o duso in mijlocu satului sa vata tat satu cum more. inainte de a murii bloody mary o zis sa ii deie careva o oglinda sa se vada pentru ultima data. ea si-o vazut copilu in oglinda. si legenda zice ca daca te duci la ora 12:00 fix seara in oglinda si zici de 13x bloody mary si a 14 ora zici,, bloody mary eu ti-am ucis copilul" cica iti apare o ruda de a iei si te lasa sa vb cu ea pana la 12:01 seara si dupa aia apare bloody mary si incearca sa te sperie cu ochii ei rosii plini de sange si de te sperii iti dispare un picior sau o manahee heecica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aincercat de foooooartttte multe ori dupa mai toate variantele legendelor si am vazut ambele filme (care sunt destul de bune )... ce sa zic. ssincer s-ar putea s aexiste pentru ca seara la ora 00:00 mi s-a aratat un chip foarte ciudat in oglinda o femeie intr- rochie alba (mizera0 si plina ca sange,,,, mutilata pe corp si fataza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai radeti fratilor ca ne mananca bloody marry de viii laughing))))) bai voi vreiti sa vina aia si sa va dea in cancer?laughing))(semnat zuzy)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred niciuna din prostiile asteaoh go on am vazut si eu episodu si mie imi place serialu si ma uit la foarte multe filme de genu asta. cu paranormale si la A haunting, da nu cred in chestiile astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic mi-e mi-a fost cam frica sa incerc...si nici nu krd ca o s-o fac prea curand... dar mai bine numai incercatzi!:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bianca, nu cred ca am curaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiiu ca Bloody Mary a murit intr-un acident de masina si a murit cu fiul ei si se spune ca seara la 12 noaptea pui lumanari in jurul tau si zici de 3 ori Bloody Mary si te invarti o vezi in oglinda si iti face ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un mit nu e nimic adevarat cat de creduli sunteti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu 1legende cea pe care o stie toata lumea cea de pe ProTv eu am incerkt si am auzit un clopotel (de fapt era proasta de sora-mea mai mik care ma speria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu. si e o porcarie...laughingey nu cred in prostia asta.laughingsi am si incercat (cu lumina stinsa.lumanarile.chestii socoteli. i killed yor baby.am incercat de toate (mi-am pierdut timpul)laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bloody mary nu exista care crede in ea chiar prost nu celor mici sa nu le mai frica de acea "bloody mary"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pentru ca eu am patit-o te implor nu o invoca vei murii e am scapat pentru ca am spus in timp ce aparea incetul cu incetul is oglinda crezul de 15 pana a disparut dar tot mi-a facut o rana usoara
!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si o prietena de-a mea a incercat dar era faza aia cand ii scriai numele cu un ruj rosu unei persoane (care o urasti ) ca sa o bantuie plus numele tau si a lui bloody... si spuneai blody...de 3 ori in timp ce te invarteai iar aceasta(blody.)se ducea sa o chinuie urmand ca sa o omoare pe acea persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU SI PRIETENII MEi o chemem mereu la petreceri si chiar si cu fetele in baie in oglinda dar nu e nimic ciudat ba chiar am inceput sa ma plictisesc de legende stupide si mai ales ca am vazut filmul de 6 ori in ultimele 3 luni si stiu si legenda asa de bine da ma rog sa ce dragut din partea lui cami sa dea ea un raspuns comic ata de sugestiv si era sa uit bianca nu stiu cum arati in realitate dar in imag asta esti super draguta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bloody mary a fost sora reginei Elisabeth I... se spune ca ii omora pe cei de o alta religie ca a ei arzandu-i de vii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma speriati si nu stiu sig daca exista chestia asta vreau si eu pe cineva sa-mi zica aevarat daca existasad:-s:-ss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu o singura legenda...
Se spune ca in noaptea de Haloowen la ora 12 noaptea fix spui de 3 ori "Bloody Mary" ea iti apare in oglinda si daca nu ii scoti repede ochii mori...Asa o stiu eu.Acum nu o stie nimeni lafe... Oricum sa nu incercati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar credeti in chestiile astea? Poti sa o invoci de 1000 de ori ca tot nimic nu se intampla. am incercat la o petrecere, pentru amuzament.