| Andreealina a întrebat:

Sunt cu un baiat mai mic decat mine cu aproape 5 ani, ne-am placut fizic la inceput, dupa cateva luni au inceput si ceva ceva sentimente, acum dupa 7 luni m-am indragostit de el si el mi-a zis ca s-a indragostit, nu a fost o relatie serioasa, fiecare a facut ce a vrut si cu cine a vrut, dar de 2 saptamana suntem singuri si ne e frica sa nu ne facem sa suferim, el nu vrea o relatie serioasa ca e genul de baiat care sa nu refuze nimic, ce as putea face in cazu asta?

4 răspunsuri:
| Ancestralsoul a răspuns:

Sa il lasi. Vrei iubire si respect? Atunci lasa-l sa faca ce vrea, nu te compromite cu unul care nu refuza nimic. Daca te respecti pe tine. Daca doresti doar placere atunci poti sta cu el sub aceiasi idee ca tu nu refuzi nimic, insa nu cred ca ii va cadea bine. Ceea ce e intre voi e mai degraba obisnuinta, iar teama de a nu fii singuri va face sa credeti ca va iubiti.In iubire nu exista un altul sau alta, decat voi doi, ori dupa spusele tale reiese altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai doua variante :
1/ daca esti minora intreaba-ti parintii!
2/ daca esti majora ia-ti parintii la-ntrebari!

| Andreealina explică:

Nu sunt minora am aproape 25 si el 20 (cred ca varsta lui spune totul)

| Andreealina explică:

Ms pentru raspuns, Ancestralsoul,