| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Trec in clasa a XII-a si nu prea stiu ce sa fac dupa, sunt la mate-info. In ultimul timp am inceput sa ma gandesc la academia de politie, dar nu prea imi surade idea de a sta acolo. Imi place mult geografia, dar ce pot lucra daca termin o facultate de geografie? La matematica ma descurc destul de bine, dar stiu ca in facultate e mult de demonstrat, se bazeaza mult pe teorie si nu fac fata sigur si oricum nu vreau sa mai continui cu matematica, informatica nu stiu deloc, dar intr-un program invat repede sa lucrez, as putea undeva sa ma angajez sa fac ceva la pc fara sa am o facultate?
Dati-mi mai multe idei, imi plac mult si animalele.

4 răspunsuri:
| unknøwn a răspuns:

Faci ce-ti place. In functie de asta te orientezi.
Pentru bani, un sfat: Nu te baza niciodata pe salariu. Nu asa se fac banii.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru unknøwn):

Chiar nu sunt omul care sa faca orice pentru bani, dar nu prea stiu ce pot lucra, nu imi vin in minte

| Legend123 a răspuns:

Daca stii foarte bine geografie fa-te profesor de geografie alte idei nu am. bafta pe viitor

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Legend123):

Mersi! dar profesor niciodata!