| chiftelutacrocanta a întrebat:

V-a mai atras vreodata atat de mult o persoana incat sa simtiti ca ati vrea s-o vedeti in continuare si dupa moarte in rai? Mie da,de mai multe ori si mi-am zis in sine:,,Nu vreau sa pierd aceasta persoana,si chiar daca o voi pierde in aceasta viata din cauza oamenilor, nedreptatilor sau din cauza unei intamplari, poate in rai ma voi intalni cu ea si voi putea sa-i spun ce am simtit pentru ea, si voi putea sa-mi petrec timp pretios cu ea.Cand spun persoana,nu ma refer doar la persoana iubita, ma refer si la prieten, prietena, cunostinta etc..Ati mai simtit ce v-am scris eu mai sus ca am mai simtit?

10 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Da, dar nu voiam s-o vad si dupa moarte sau in urmatoarele 234 de vieti.
Erau de-ajuns inca cateva secunde.
Dar a plecat autobuzul si odata cu el...si-o parte din mine. sad
Viata cruda.

Răspuns utilizator avertizat
| ToKen a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Sa fim din nou impreuna?
Era doar o tipa in statie care mi s-a parut a fi frumoasa...si-atat.
Avea ceva care-mi placea, iesea in evidenta, dar nu am inceput sa-mi fac filme cu raiuri si universuri paralele, in care ne-am putea revedea.
In raspunsul pe care ti l-am dat, eram doar dramatic.

| ToKen a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Ah, si. Exista o teorie care spune ca sufletele stabilesc inainte de reincarnare momentul in care se vor intalni si modul in care se vor influenta, pe pamant. Deci ar fi posibil sa revezi persoana respectiva si sa stati la o sueta dupa tot haosul vietii.
Dar ma gandesc ca am inventa orice teorie ca sa usuram chinul pierderii cuiva.
Maa indepartez de la subiect, asa ca o sa tac.

| RAY a răspuns:

Cand iubesti pe cineva il doresti vesnic langa tine man, ai iubita sau?

Răspuns utilizator avertizat
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da.

| T0T a răspuns:

Pentru familia mea simt chestia asta(în special pentru părinți) și toți care am avut o familie oarecum normală ar trebui să simțim la fel(depinde cât de umani suntem iar umanitatea nu se mai întâlnește așa mult la oameni și aceasta împreună cu gândirea fac diferența între noi și alte specii). Mai simt asta pentru o persoană(persoana iubită ca să zic așa), e genul de sentiment cum că nimeni nu ar putea să o înlocuiască și că nu îmi doresc pe nimeni în viață dacă nu va fi ea, o văd ca pe mai mult decât poate să-mi ofere și să fie orice altă persoană și normal că mi-ar plăcea să fim împreună și după moarte(aceste sentimente pot să se diminueze pe parcurs și să îmi modific această gândire, timpul poate schimba atâtea la noi și la viața noastră...). Cum vorbeam despre timp, încearcă să nu pierzi acea persoană, iar dacă e o relație foarte apropiată între voi, de orice natură, nimeni nu vă va putea despărți(că vorbeai de oameni și nedreptăți) decât cazuri mai particulare, cum ar fi moartea sau chiar voi fără să intervină altceva. Cum ziceam timpul poate schimba foarte multe și dacă e totuși cazul morții e frumos să speri că o vei întâlni în altă lume, o lume mai frumoasă în care nu vor mai exista aceste situații particulare de care am vorbit.

| J0B0MAT a răspuns:

Da.

| Florentina9210 a răspuns:

Da, as vrea sa il intalnesc si in rai sa ii pot spune in fata ceea ce simt pentru el, deoarece, in viata asta niciodata drumurile noastre nu se intalnesc, si chiar daca s-ar intalni intre ele se formeaza doua prapastii : Gelozia si Orgoliul! Nu realizam cat de mult tinem la o persoana decat atunci cand o pierdem. Iti doresti sa o mai strangi in brate, sa o mai alinti, sa o ciupesti cand zice cate o prostie si sa te certi cu toata lumea pentru ea.
Dar atunci cand pleaca, pleaca cu o parte din tine...