| chiftelutacrocanta a întrebat:

Va chinuiti de obicei sa dormiti, sau va aruncati in pat cu pofta si numa dintr-o data adormiti uitand de toate cele?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de starea mea

| Drimmero a răspuns:

Daca am avut o zi grea, ma gandesc fara sa vreau la lucrul acela si nu-mi da pace si nu pot sa dorm.
Daca mi-e somn si ma simt linistit, adorm fara treaba.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Oho. Adorm foarte greu. De obicei seara imi vin multe ganduri in minte, dar nu stiu de ce. Chiar as vrea sa pot sa adorm repede, dar nu pot. Stau si cate 1 ora jumate pana sa adorm.

| J0B0MAT a răspuns:

Adorm destul de greu...

| R0R0 a răspuns:

Eu adorm foarte greu.
Doar cand sunt foarte, dar foarte obosita adorm pe loc.

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Seara mintea mea este inundata de ginduri, de scene din ziua respectiva, de sentimente de remușcare, de curiozitate și multe altele. Deci poți observa singur(a) ca avind atitea lucruri în cap nu poți adormi repede.De obicei seara este cel mai interesant, sint cele mai interesante convorbiri telefonice și chiar și prin mesaje, ar fi chiar imposibil să adormi rapid cu toată agitația din jur.

| mada1820 a răspuns:

Foarte rar se intampla sa adorm imediat, de obicei imi ia o ora sa adorm.