| SaveTheNature a întrebat:

Va pare rau ca se termina vara?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sincer cam da.
Mi-a placut vara asta mult, a fost vacanta.
Tie?
Te pup!

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Buna! Mie imi pare foarte rau, din multe motive.
1-Vara am contact cu mai multi oameni, cu mai multi prieteni -nu doar virtual ci si vizual.
2-Vara lumea in general este mai optimista -oamenii sunt in vacanta. Soarele da optimism. Si bineinteles acaparez starea celor din jur fie ca vreau sau nu.
3.Vara nu trebuie sa car kilograme de haine dupa mine, si in plus daca vreau sa ma racaoresc, beau multa apa, sau ma bag la umbra.
4 Sunt foarte friguros. Prefer sa-mi fie cald decat sa-mi fie frig.
5 Vara mananc multe fructe si legume proaspete :X:X Nu aduse de pe alt continent prin tiruri frigorifere.
6 Vara inot :X
7. Vara toti copii sunt in vacanta, si ii aud jucandu-se si ador optimismul lor. Mi-as dori sa mai fiu copil
9 Cele mai frumoase amintiri din viata se petrec vara. IUbirile adolescentei, calatoriile, gratarele etc etc etc.
10Vara e si ziua mea, vara m-am casatorit, vara imi da o stare buna!
Multumesc pentru intrebare.

21 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu, chiar ma bucur ca se termina. E anotimpul care imi displace cel mai mult si nu pot decat sa ma bucur ca a ajuns la final.

| zurick a răspuns (pentru thegatekeeper):

De ce-ti displace?

| zurick a răspuns (pentru thegatekeeper):

Da imi pare rau.

| thegatekeeper a răspuns (pentru zurick):

In primul rand, din cauza temperaturii mult prea ridicate. Nu pot sa fac 2 pasi afara fara sa transpir de parca as fi alergat un kilometru. Mirosurile din autobuz. Starea de moleseala pe care o da canicula. Aerul aproape irespirabil din oras. Aglomeratia, care nu e prezenta in asa mare masura in oricare alt anotimp. Si lista poate continua. Singurul lucru care imi placea la vara era vacanta, dar cum acum nu mai sunt la liceu, nu prea imi mai pasa nici de asta. Imi place toamna foarte mult si ploaia, in general. Pentru mine ar fi ideala o temperatura de 23-25 de grade.

| mona a răspuns:

Da,mai mult imi pare rau ca vine cu pasi repezi iarna si nu mi place deloc

| Doηηa a răspuns:

Nu,pentru ca timpul trece repede.Acum e vara, acum e toamna, iarna, primavara si nici nu am timp sa-mi dau seama ca a plecat.

| măcheamăăăî a răspuns:

Da,tomana mi se pare asa de trista sad!

| Musique a răspuns:

Nu.Nu prea agreez vara. puppy dog eyes

| JoeTPU a răspuns:

Nu,vreau sa imi cunosc noii colegi, si vreau scoala! laughing
Succes! happy

| AlexanderAdrian a răspuns:

Sa-mi para rau? Chiar deloc. De ce mi-ar parea rau? De canicula, umezeala si ultravioletele periculoase?

| Wøodenpints a răspuns:

Nu e ca și cum ar fi vară în fiecare an.

| W3R4 a răspuns:

Şi da,şi nu.
Da,pentru că nu mi-am terminat toate planurile, nu am apucat să-mi văd unele rude, nu va mai fi cald si frumos afară...
Şi nu, pentru că mă reîntâlnesc cu colegii de la şcoală. E suficient doar atât, ca să am încă un an la şcoală bestial. ^_^

| drogh a răspuns:

Da, s-a terminat vara si o iau in nume de regret pentru ca unele lucruri care mi le-am propus, nici acum nu am reusit sa le fac. Sper doar ca la anul va fi si mai bine de atat!

| KristalPop a răspuns:

Nu.
Odată cu venirea toamnei voi fi mai ocupat, voi mai avea şi alte priorităţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| fadnox a răspuns:

Nu-mi place vara, dar nici scoala
totusi as prefera canicula decat orele stupide

| CălinPL a răspuns:

Da,foarte foarte mult crying.

| mirciu1234 a răspuns:

Da pentru ca nu vom mai putea face asta. http://www.youtube.com/watch?v=rL1FF2dhsio

| Knife00 a răspuns:

Foarte tare. unde-i bazinul? Unde-i distractia? sad Unde e vacanta? sad Unde-i caldura? Unde e vara? crying

| SefuTauMereu a răspuns:

Da