| Da660 a întrebat:

Va rog frumos din tot sufletul să mă ajutați cu o vorbă bună
Și un sfat

Și va rog să nu răspundeți comentarii răutăcioase ????

Este vorba despre mine și iubita mea

Este legat de statut toată treaba
Faza e că ea este o fata pe care nu am cuvinte să o descriu, atât de perfectă în tot ceea ce face

Ea o să ajungă avocat cât de curând, și eu sunt vai capul meu.

Am 11 clase doar și o amarata de diplomă de mecanic auto, asta din cauza familiei pentru că am trăit doar în ceruri se scandaluri, și am fost foarte neglijat din toate punctele de vedere

Și tot îmi spun oamenii apropiați că să am mare grijă pentru că ea este la un nivel radical mai mare decât mine

Și nu pot să îmi asum să o pierd

Este atât de perfectă și de minunată

Și cu ea am stat de vorbă pe subiectul asta și spune mereu că așa ceva nu se va întâmpla pentru că mă iubește enorm, și știu asta, și simt
Și este o fată de care sunt extraordinar de mândru
Și atat de matură în tot, efectiv în tot

Și pe strada la fel, nu exista să se îmbrace indecent, mereu când ieșim în oraș, se îmbracă atat de elegant și de frumos, în stilul de doamnă de birou, nu știu cum să vă explic să înțelegeți mai bine

Imi spune mereu că noi deja formam o familie și că ea vrea o viață întreagă lângă mine, să facem un copilaș, doi, un cățeluș...etc

Și simt și știu foarte bine că așa este

Eu am 24 de ani și nu am apucat să fac nimic cu viața mea am avut și o mare depresie pana la vârsta de 18 ani pe care nu am tratat-o

Și va spun asta pentru că în concluzie din tot ce v.am spus, este din vina oamenilor care îmi spun că fără asta nu va dta lângă mine pentru că ea va fi peste nivelul meu

Nu va spun asta pentru că sunt eu nesigur pe sentimentele ei

Doar din cauza lumii
Țin să menționez că peste vreo câteva luni vreau să o cer și de soție
Și vrem amândoi asta

Efectiv eu nu pot să o descriu pe fata asta

Șj efectiv de multe ori și când sunt cu ea, ma gândesc la asta și mai mereu plâng

Și când sunt singur, la fel

Pentru că eu având acea depresie netratata în trecut, am ajuns cumva sa gândesc prea mult la orice detaliu și să pun tot la suflet, orice oricât ar fi de mărunt

Și prin tot ce se întâmplă acum am ajuns să cad din nou în gânduri și depresii

Va rog ajutați-mă cu răspunsuri pozitive pentru că efectiv simt că o să cedez în scurt timp din toate chestiile astea

În concluzie

Poate să existe o relație și o familie din doi oameni cu statutul diferite?

Adică mna, eu sunt cum sunt
Și ea avocat ????????

11 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Iti faci singur filme...ti-ai ridicat gagica pe un piedestal si din cauza asta te vezi ultimul om, revino cu picioarele pe pamant daca ti-a zis si iti arata ca te iubeste. Si tu la randul tau poti profesa ca mecanic auto si pot iesi bani frumosi d-aici daca stii ce sa faci, Se vor vedea diferentele astea de studii ale amandurora mai ales cand ea va umbla cu fel si fel de oameni din mediul ei iar tu te vei simti in plus dar daca tine la tine nu te va neglija. Stai linistit ca nu oricine ajunge avocat sau sa aiba vreo functie in domeniul dreptului, se mai dau examene care iar...nu le ia oricine, te stresezi degeaba. Si daca te-ar parasi sa zicem, o luam ipotetic, viata ta s-ar opri aici? Doar atat reprezinta viata ta, o relatie? Fii barbat, lasa dramele de-o parte si traieste relatia pe care o ai pentru ca tu o traiesti in paralel cu gandurile, fii cea mai buna versiune de-a ta, asigura-te ca ii oferi ce trebuie si mai departe nu mai tine de tine ce se va intampla.

| Da660 explică (pentru Drimmero):

Pe deoparte ai dreptate!

Doar că mă simt în ultimul hal...
Și dacă eu nu voi reuși până la urmă să fac ceva cu viața mea?
Știu că mă iubește enorm de mult
Treaba e că eu oricât încerc să nu mă mai gândesc la asta pentru că nu pot
Sunt efectiv căzut la pământ im momentul de față
Într-un final am clacat și i.am spus niște vorbe de genu':

Că eu nu sunt destul de bun pentru ea ş că o trag în jos...ş am ținut-o așa vreo oră să îi tot explic că merită ceva mult mai bun decât mine.

Și într-adevăr a început să plângă și se ruga sa îmi revin că nu se întâmplă nimic de genu' ea nu vrea să mă lase, chiar dacă eu vreau asta pe tru binele ei...și nici cum nu am scos-o la capăt și sa vadă ca nu sunt ce caută, cu toate ca o IUBESC MAI MULT DECAT PE FAMILIA MEA!
Dar nici să știu că eu nu o să îi pot oferi nimic... oricum noi suntem împreună și vom fi...

Mna, după toate faza asta, la câteva zile după, vorbeam la telefon și eram efectiv praf, aveam nervi, eram plâns, etc
Și i.am spus că eu vreau să pun punct și că sunt pe cale să fac o tragedie, ea a spus că nu poate trai fără mine

Și după a spus că am o grămadă de lucruri de pierdut.
Și a făcut referire strict la noi

A spus așa :

Eu vreau cu tine o familie și un copil și un cățeluș... avem atâtea de realizat împreună, o casă, o familie, să ne bucuram de noi, să ne iubim, etc

Exact cuvintele astea le.a spus

Și atât de rău m.au lovit încât am deschis ochii și mai tare și știu că nu pot să îi ofer asta
Dacă nu sunt capabil?
Dacă mă va lăsa când îmi e lumea mai dragă?
Și i.am spus că eu îmi pun capãt mie și durerii pe care o simt atât de profund încât mă omoară pe interior la propriu, mai trebuie să închid ochii, și voi fi liniștit pentru totdeauna

Ea când a auzit asta, i s-a făcut rău efectiv
Și o cred, dar eu simt că nu sunt bun pentru ea deloc, este peste standardele mele, efectiv câte fete am avut eu, câte nu...

Dar acum această persoană m.a omorât la propriu, atâta bunătate, atâta iubire, n.am pomenit în viata mea că poate să existe o așa fată, crede mă pe cuvântul meu!

Și o iubesc de nu mai pot, îmi dau viata pentru ea fără sa stau o clipă pe gânduri!

Și nu știu încă ce așteptări vrea de la mine

Mi.a spus că nu vrea bani, nu vrea mașini, nu vrea nimic care să se rezume la bani vrea doar iubirea mea și atât, ca ne descurcăm, uite așa a spus

Am o poză cu ea și cu mine pe tik tok dacă vrei să faci o părere despre cum arată și ea și eu...

Tik tok - Ludoșan Danny
Am o poză de profil într-un tricou alb și cu mana un păr

| AnaPopescuCantemir a răspuns (pentru Da660):

Ati putea fi impreuna, pentru ca se vede ca te iubeste cu adevarat. Iubirea adevarata nu tine cont de statut, bani etc..astea se vor rezolva in timp.
Ceea ce trebuie sa faci este sa iti ridici din stima de sine, pentru ca te devalorizezi ín fața sa, si nu e ok.
Mult succes!

| Da660 explică (pentru AnaPopescuCantemir):

Încă un răspuns mai vrea va rog...

Uite, mie qcum imi este foarte foarte dor de ea, nu ne.am văzut de vreo 3 zile.
Și faza e că ea acum are ceva de învățat și mna...
Eu am mers la ea miercuri pentru ca m.a chemat, dar de la 20 seara ...asta însemnând ca eu cu ea ne.am văzut 3 ore după câteva zile, și va da.ți seama că nu e îndeajuns.

Acum la fel, nu știu dacă va avea chef să mă vadă sau mai stiu eu ce pentru că are de învățat
Eu nu știu cum să fac și ce să fac pentru că îmi este foarte dor de ea, și parcă imi este frică să o întreb dacă pot să vin la ea, ca mna... daca o voi întreba, cu siguranță mi.ar răspunde cu "" chiar nu am timp, am de învățat foarte mult ""

E mor de dorul ei...ce naiva să fac?

| AnaPopescuCantemir a răspuns (pentru Da660):

Sa lucurezi la tine si sa vindeci dependența asta exagerată pentru persoana iubită.

| Da660 explică (pentru AnaPopescuCantemir):

Crede mă că încerc de 6 luni de zile și nu pot efectiv!
Fata asta chiar mi.a creat dependență, și pe lângă asta, și dependență sexuala foarte mare, si vorba aia, sexul cu peroana potrivită chiar poate crea dependentă, si nu stiu cum să mai fac...

Uite azi am vorbit cu ea și chiar nu ne putem vedea pana pe data de 8, . când mi-a spus parcă mi-a dat cineva in creștetul capului!

Toată chestia asta cu gândurile mele atat de profunde pleacă de la depresia netratată, tin să cred, de acum câțiva ani, si cred că e pe cale să reapară.

Și nu am nici cea mai mare voință de a face ceva în privința asta!

Sunt genul de om care gandeste enorm de mult la orice detaliu!

Nu știu cum să o scot la cap!

Orice fac, oriunde sunt, si la muncă, și acasă, mereu îmi sta gândul la ea și la când o să ne vedem, etc.

O iubesc enorrrrmm de mult dar ii si fac rău, și nici o să vreau să renunț la ea în viața asta, și nici ea, pentru că o simt implicată în relație mai mult decât mă gândeam că poate să fie o fată în așa fel cum e ea!

Dar vezi,.ce vorbesc eu aici, ea nu știe...și să spun și de ce:

Dacă aduc vorba că mi-e îmi e greu fără ea și că îmi este foarte dor de ea, începe să facă urat că eu nu o înțeleg?‍♂️

Am vorbit mai înainte cu ea la telefon și într-un final i.am spus că nu știu ce o să fac pe weekend, și mi-a spus așa:

Că nici să nu mă gândesc la faptul că o să ne vedem că ea nu poate, ca are de învățat,.si stiu că are și că e și obosită rău pentru că mai și lucrează.

Și a spus că eu doar bat apropouri la bazutul nostru cu speranța că ea va spune " hai la mine"

Exact așa a spus :

În loc să îmi spună o vorba bună,.că mai sunt doar câteva zile și după ne vom vedea mai des...dar nu, n.am zis bine ceva că mi.a sărit în cap că eu zic una și alta și că nu o înțeleg.

Și i.am spus să nu îmi scoată mie ochii pentru că îmi este dor de ea....pentru că până la urmă de asta iubești un om!

O orbesc cu toată ființa mea!

Dar îmi este enorm de greu să trec peste momentele astea în care ne vedem mai rar, și îmi e frică să nu fac vreo prostie

| AnaPopescuCantemir a răspuns (pentru Da660):

Depedenta si iubirea exagerata o sa ti faca mult rau si cred ca se trag si oarecum din depresie.
Trebuie sa te tratezi pe tine inainte de toate, pentru a putea avea o relatie sănătoasă si armonioasă.

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Bineînțeles că există relații de acest tip, doar pentru că acum simți că nu te ridici la standardele impuse de societate legat de cum ar trebui să fie un bărbat lângă o astfel de femeie nu înseamnă că e musai să te și conformezi standardelor. Ai trecut prin depresie, nu ai avut posibilități materiale poate să îți continui studiile, ok, să-ți dau un exemplu personal, unchiul meu plecat la muncă în Spania a lucrat timp de 20 de ani la un abator de pui, nu avea facultate, ci doar liceul terminat și a plecat să lucreze în afară în speranța unui viitor mai bun, acum 5 ani a întâlnit-o pe cea care astăzi îmi este mătușă, ea cu facultate, master, job în IT, vorbea italiana, româna, engleza și a învățat și spaniola doar ca să poată avea o relație cu unchiul meu. Mai târziu, ea l-a îndemnat să se înscrie să facă o facultate la distanță, a reușit, tot ea l-a învățat despre IT iar astăzi nu mai lucrează la abatorul de pui, ci confortabil la birou tot în IT, morala poveștii? Iubirea înseamnă să creșteți împreună, chiar dacă unul are o aripă frântă, celălalt îl poate sprijini ca să zboare din nou. Nu mai da ascultare părerilor oamenilor din jur, aprobă tot ce spun dar nu aplica nimic din ce spun ei, din câte ai scris mai sus o iubești pe fata asta și nu poți trăi fără ea iar ea la rândul ei te vede potrivit pentru a vă clădi un viitor împreună, nu merită să stricați ce aveți doar pentru că alții nu vor ca voi să reușiți împreună. Sper că te-am ajutat!

| AnaPopescuCantemir a răspuns:

Da, se poate, daca exista reciprocitate in iubire

| Da660 explică (pentru AnaPopescuCantemir):

Pai chiar există, simt asta foarte bine și destul de clar...
Dar eu pun enorm la suflet absolut orice mărunțiș.
Și gândesc enorrrmm de mult orice detaliu
Și lumea când îmi spune lucrurile alea, eu efectiv morrr de nervi
Imi explicase un prieten că știe pe cineva exact ca în situația mea, și eu ma gândesc la asta în fiecare minut
Nu știu cum să vă spun, dar eu fără fata asta, o să fiu un caz pierdut, în sensul că eu pun capăt la absolut tot!
Și fără nici un fel de remușcare
Nu știu cum să fac să nu mai fiu așa
Și am întrat iar în depresie și anxietate
Și mai mereu când pun capul pe pernă, plâng până rămân fără aier

| AnaPopescuCantemir a răspuns (pentru Da660):

Mai intai trebuie sa te iubesti pe tine si dupa pe fata aceea, pentru a exista o relatie sănătoasă.