| anonim_4396 a întrebat:

Va salut. O fată de 20 ani a stat până acum la un centru pentru copii cu probleme "mintale". ea a împlinit 20 de ani în data de 2 Ianuarie 2016. şi o dă acasă la mama ei dar ea nu poate avea grijă de ea. Există vreun centru pentru adulţi cu probleme de acest gen? Ea are o pensie de gradul 1.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa stea undeva, fara plata nimeni nu o trateaza ca ingrijitor si nu au habar cum sa ingrijeasca infirmierele din Romania, mai mult bate pacientii

| Oana92 a răspuns:

Slabe sanse sa gasesti. Chiar astazi vorbeam la curs despre cat de neacoperita e aceasta zona. Cauta ong-uri care s-au specializat pe asa ceva. „Pentru Voi" e un astfel de ONG, dar nu stiu daca exista in toate orasele.

In functie de patologie mai poate fi internata pe maxim 60 de zile intr-un spital de psihiatrie.

| Saveluc a răspuns:

Oana92

Off, Doamne. Chiar nimeni nu are vreo solutie, chiar mie mila de ea.