| albertescul a întrebat:

Vin cu o întrebare ce mă frământă de ceva vreme. Sunt într-o relație cu un tip ok de 5 ani și suntem în situația în care nu suntem de acord deloc cu comunitatea LGBT. Ce am observat este că cominitatea aia și cere drepturile ei, nu drepturile membrilor.
Și cerințele ei sunt atât de greșite, că nu ar trebui să se facă. Ei cer legalizarea avortului, consumului de droguri, încurajează prostituția (membrii ei fideli din cap fiind lucrători de bază ai publi24 sau parte a unei rețele de trafic de persoane ), decredibilizarea religiilor și încearcă aducerea de injurii asupra membrilor ce au un loc de muncă normal, un minim de respect față de religie și o viață la locul ei.
Își mai are rost comunitatea LGBT în România (cel puțin)? Nu pare în nici un fel despre oameni.

Răspuns Câştigător
| ShaOfHatred a răspuns:

Nici eu nu sunt fană LGBTQ+, dar da, își are rost peste tot în lumea aceasta. Pentru că oamenii de genul simt că aparțin de un grup cu oameni cu care împart aceleași viziuni. Și e important pentru tine ca om să știi că aparții de un grup.
După părerea mea, în ultimul timp comunitatea care se asociază cu LGBTQ+ și-a pierdut esența și acum oamenii gândesc prea puțin și simt prea mult. Și devine într-un fel precum o sectă și ori ești cu ei, ori ești împotriva lor. Plus lipsa de respect și ipocrizia multora din comunitate.
Nu am nimic cu nimeni, fiecare face ce vrea cu viața lui, doar să nu mă deranjeze pe mine. Dar în America vedem deja stadiul la care s-a ajuns cu LGBTQ+. Li se bagă americanilor pe gât toată chestia asta, și apar certuri, și scandaluri, și statul nu știe să administreze situația și se depravează tot.
Și legat de ce ai spus tu, nu încurajează toți membrii LGBTQ+ aceste lucruri. Politic vorbind acestea sunt lucruri promovate mai mult de politicile de stânga, de care aparțin majoritatea membrilor. Tu ești fana/ul politicilor de dreapta. Ești mai conservatoar/e de fel. Așa pot să spun că sunt și eu, doar că eu susțin legalizarea avortului și dreptul femeii de a face avort, și dreptul oricărui om să creadă și să facă ce vrea el atâta timp cât nu mă deranjează pe mine.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E ilegal avortul de cineva îl vrea legalizat?

| albertescul explică (pentru suntserios):

Liderii comunității. Orice imoralitate perse că se vrea impusă de lege.

| suntserios a răspuns (pentru albertescul):

Întreb încă odată... e ilegal avortul?

| sammie a răspuns:

Comunitatea LGBT nu exista in Romania. Decat pustani de 14 ani care se despart si dupa aceea li se par atractive persoanele de acelasi sex.

| suntserios a răspuns (pentru sammie):

Adică tu nu crezi că există persoane homosexuale in Romania? Doar mofturi de adolescenți?

| sammie a răspuns (pentru suntserios):

Exista si dupa aceea se schimba repede. Pentru ca in Romania nu sunt chestii d-astea cum sunt in America sa promoveze si sa sustina lgbt. Cum ar fi luna lgbt. Aici lumea daca aude ca esti lesbian sau gay, te scuipa.

| suntserios a răspuns (pentru sammie):

Adică în România homosexuali devin heterosexuali pentru că nu există luna lgbt? Serios tu chiar crezi asta?