| Adry05 a întrebat:

Voi cand vedeti o intrebare care are peste 5 raspunsuri, dar ati stii sa raspundeti dar e o intrebare destul de universala, care ar avea 2-3 raspunsuri sa zic, mai intrati sa cititi raspunsurile respectiv sa raspundeti sau pur si simplu mergeti mai departe?
E numarul deja existent de raspunsuri un factor care va face sa evitati o intrebare?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Deseori da, mai ales dacă e una banală.

| Drimmero a răspuns:

Alea de la Dragoste& Sex sunt mereu de evitat,, cand incep puberii cu tentative jalnice de trolling sa bage prin filtrul gandirii doar intrebari care te fac sa te intrebi daca mai rau de atat se poate.
De obicei, citesc mai intai sa vad ce tampenii se mai scriu,, este si asta un factor de prevenire pentru o intrebare, daca vad ca se cauta trollare si p.r.o.s.t.i.e,, imi fac bagajele si parasesc.

| Mayhem666 a răspuns:

Daca intrebarea mi se pare interesanta, sau daca este despre ceva ce ma pasioneaza, sau de care am habar cat de cat, intru, citesc raspunsurile, si apoi raspund si eu, eventul mai raspund la anumire raspunsuri, in caz ca au omis ceva, sau in caz ca sunt gresite.

| OoBunnyoO a răspuns:

In general nu. Cand accesez o intrebare, o accesez pentru ca mi se pare interesanta dintr-un anumit punct de vedere. Daca are multe raspunsuri le citesc printre randuri si daca ma gandesc ca am ceva de spus in plus fata de ce s-a spus, raspund, daca nu, nu.

| Adry05 explică (pentru OoBunnyoO):

Dar intri totusi sa vezi raspunsurile, aspectul asta ma interesa. big grin
Eu de exemplu daca vad o intrebare cu 6-7 raspunsuri, o intrebare cu un raspuns universal gen `cand incepe scoala` automat ma gandesc ca sigur i-au raspuns destui si nu mai intru.
Desi e posibil ca alea 6-7 raspunsuri sa nu fie corecte, sau sa fie facute din replyuri fara legatura cu intrebarea.

| RorySan a răspuns:

Uneori da.