| Florentina9210 a întrebat:

Voi considerati ca parintii vostri v-au dat o educatie aleasa?

eu tind sa cred ca ei mei m-au rasfatat prea mult, deoarece sunt singura fiica, au fost tot timpul grijulii si cateodata au mai si exagerat. Dar au fost si exigenti cand a fost cazul. Nu m-au lasat de capul meu.
Nu am primit niciodata ceva pe degeaba, au avut dintotdeauna asteptari la mine, si tot timpul, m-am straduit sa nu ii dezamagesc.

43 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mi-au dat o educatie buna in ce priveste bunul simt. Din pacate modul lor de educatie nu m-a ajutat foarte mult in plan social, fiindu-mi greu sa leg relatii umane si fiind mai izolat.

| Florentina9210 explică (pentru Bacemi):

O doza de izolare, toti avem in noi.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Da, eu unul consider ca parintii mei m-au educat cum trebuie.

| RAY a răspuns:

Personal cred ca daca inveti din propile greseli este cel mai bine, educatia tio formezi singur

| Drimmero a răspuns:

Si normal, oameni de oameni m-au crescut, le mostenesc caracterul, mai multe nu pot descrie in cuvinte! Au avut mereu pretentii de la mine, nu pot sa zic ca nu, dar nu i-am dezamagit cand a fost cazul!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Avem ceva in comun!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Acel ceva care este?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Situatia este asemanatoare in ambele cazuri!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ma bucur sa vad asta. Doar ca difera sexele!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Da. Pai daca nu ar diferi, nu ne-am mai tachina! Si parca n-ar avea farmec.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Daca tu zici! O sa apara curand natarai sa zica ca ma dau la tine sau inversrolling on the floor)) Haterii tai/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Numai ai mei? Ai nostri, dragul meu! Cica, doi oameni care se tachineaza, se iubesc. Bine, in general, nu poate fi vorba in cazul nostru, nu ca mi-as dori asta!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu se poate pune problema de dragoste sau de asa ceva, dragoste prin U S Brolling on the floor))! Stiu si eu de zicala aia, dar ramane doar o zicala!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Umm, tu mai ai un frate?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Sora doar, nu mai am frate.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Nu stiu de ce am avut o vaga idee ca ai avea un frate. Nevermind.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cel mai important e ca parintii m-au invatat cum sa imi aleg educatia si ce anume sa ma influenteze in viata.

| J0B0MAT a răspuns:

Da.Mama a fost mai exigentă. Noroc cu tati.Mi-au făcut cam toate poftele, deşi uneori trebuia să mă jelesc până obţineam ce voiam.O faţă supărată dă mai mereu roade.laughing

| Florentina9210 explică (pentru J0B0MAT):

Si la mine la fel. Mama a fost ''demonul'' si tata ''ingerul''. Oricum, sunt parintii nostri, ii iubim indiferent!

| R0R0 a răspuns:

Pot sa spun ca am avut parte de aceeasi atitudine din partea parintilor intrucat si eu sunt singurul lor copil.

| Florentina9210 explică (pentru R0R0):

Uite cineva care ma intelege!

| R0R0 a răspuns (pentru Florentina9210):

Dap laughing

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Ce avatar ti-ai ales, vrei sa fii in trend cu oamenii intunecati? Bwuahahah/

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Mereu mi-au placut avatarele mai intunecate.
Vreau sa par misterioasa, de fapt.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Daca ai zis ca vrei sa pari, deja nu mai esti, ai stricat farmecultongue

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

N-ai de unde sa stii laughing

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Sa zicem ca anticipez unele lucruri, poate am dreptate, poate nu am, asta depinde de situatie!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu zic că nu ai.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Daca tu asa spui, asa ramane!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Ai scris mai sus ca "nu mai ai frate". Ai avut unul?

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Nu, am scris doar asa, daca era sa nu mai fie, scriam direct ca-i mort, decat sa tin lumea in suspans.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Eu nu cred ca ai scris doar asa. E ceva ce nu imi da mie in minte, nu se formeaza o legatura. E ceva ce nu ne spui.

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Bine.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Stai linistita, am formulat doar gresit, te asigur!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Bineinteles...

| R0R0 a răspuns (pentru Florentina9210):

Asa-i?
Pare ciudat!

| Florentina9210 explică (pentru R0R0):

Intotdeauna am observat la el o doza de sinistru... melancolic nu este, ca e soare afara.

| R0R0 a răspuns (pentru Florentina9210):

Mie imi pare nervos.
Nu vrea sa discute despre asta.

| Florentina9210 explică (pentru R0R0):

Nu mai conteaza. Hai sa il lasam in pace.

| R0R0 a răspuns (pentru Florentina9210):

Asa zic si eu.

| Aberdeen a răspuns:

Mama, mai ales, m-a crescut foarte bine. Sunt extraordinar de norocoasă.

| ubox7007 a răspuns:

Nu am nici-o problema cu parintii mei.
Tot ceea ce au facut bine este bine facut, iar ce nu, a fost doar un test de la viata sa vad daca ma pot descurca si singur fara mama si tata in "funduletul meu". Da, au avut si probleme, dar prefer sa le iau ca test, nimeni nu este perfect, si tu poate vei crede ca iti cresti copii bine, pana iti reproseaza unul dintre ei ceva, asa ca eu imi inteleg parintii, ca oameni iubitori, ce sunt, care isi doresc tot ce e mai bun pentru mine, chiar daca stiu sau nu sa ma ajute sa ajung unde imi doresc.