| anonim_4396 a întrebat:

Voi știați de ce merge rău în România? https://youtu.be/JVkqDAP7gAk
Poate asta te va trezi si vei emigra oriunde pe și vei renunța la cetățenia de Român!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unii se intorc inapoi. Pleci afara rate de 25 ani la o casa. Vine alta criza in 10 ani si pierzi serviciu pierzi locuinta. Macar in RO sa fie o casa pentru orice eventualitate

| zilog a răspuns (pentru mgtow):

Din punctul meu de vedere doar cei ce nu știu o meserie nu au de muncă!
Un om care nu a ascutat toată viața cocalarisme și manele
Un om care câte școala făcută în alte țări nu în România găsește instataneu de muncă,

| mgtow a răspuns (pentru zilog):

Sant cu mastere destui fara servici. Daca nu e in stare sa plece din tara sta pe ajutor social sau moare langa masa. Chiria sau rata pe 25 ani la banca mi se pare bataie de joc mai bine in 3 ani platesti ai casa apoi traiesti viata la max