| anonim_4396 a întrebat:

Voi v-ați da seama dacă o persoană se preface în fața voastră?
Nu mă refer la acel gen de prefăcătorie pentru interes sau imagine socială, cum fac mulți, în special vedetele, ci la acele persoane care încearcă să pară dure, serioase, puternice și mature doar pentru a-și ascunde slăbiciunile sau de a evita ca alte persoane să le invadeze spațiul personal și să se apropie de ele.

3 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Din prima zi nu mi-as da seama dar cu timpul da caci timpul ca si apa distruge prin erodare zilnica chiar si piatra.Ma gindesc acum la cineva de unde lucrez care mereu afisa o alura foarte serioasa si dura si ea a fost prima care s-a prabusit dintre noi gen a avut accident la servici gen purta in suflet poveri mari ce nu dorea sa impartaseasca.Altii altele care erau deschise si spuneau tot din viata lor erau mai rezistente si psihic si fizic.

| CassiusAlexander a răspuns:

Păi nu așa sunt toți?

| anonim_4396 explică (pentru CassiusAlexander):

Acesta nu e răspunsul direct la întrebare.
Argumentează.