| Alex363839 a întrebat:

Am auzit că nu mai pot face scoala de șoferi dacă nu am vaccinul. Asa e?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, fara certificat verde nu poti intra in institutiile statului.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai auzit foarte bine!
Nu doar scoala de soferi nu o mai poti face fara vaccin, dar nu vei putea sustine nici examenele de luat carnetul, fiindca fara vaccin nu poti intra in cladirea Politiei.

Ma rog, daca esti anti-vaccin poti trai foarte bine si ca pieton, ca nu te obliga nimeni sa-ti iei carnet si masina.

| TheStrategist a răspuns:

Unde ai auzit asta?

| Alex363839 explică (pentru TheStrategist):

De la un prieten că nu mai poți da sala nici traseul dacă nu ai vaccin

| suntserios a răspuns (pentru Alex363839):

Poti, acum se elibereaza certificate verzi si pe baza de test.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Alex363839):

Da, fara certificat verde nu poti intra in institutiile statului.

| Dormeo a răspuns:

Vaccineaza-te dureaza 5 minute