| hii134 a întrebat:

Buna, ai nevoie de certificat verde pentru a călători din Romania pana in Spania?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aici ai informatia completa:
https://www.mae.ro/travel-conditions/3747

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/3rmw1Fe

| hii134 explică (pentru Salontanul):

Deci. sa inteleg ca dacă fac vaccinul e cel mai bine și scap de carantina, nu?

| Salontanul a răspuns (pentru hii134):

Este singura solutie buna. Jonson & Jonson are o singura doza. Pfizer este mai eficient dar necesita doua doze la interval de 21 zile si abia la 10 zile dupa doza a II-a se activeaza certificatul verde.

| hii134 explică (pentru Salontanul):

Jonson nu e sigur. așa au zis la stiri

| Salontanul a răspuns (pentru hii134):

Nu conteaza cand se grabeste omul. Oricum nimic nu este sigur in lumea asta. Doar moartea este sigura.

| GAMERQUEEN2021 a răspuns:

Nu daca ai sun 12 ani, dar poti face un test si cand te intorci sa treci in carantina