| anonim_4396 a întrebat:

Buna, dacă vin din Spania in România in zilele următoare, intru in carantina? N am schema completa de vaccinare. Urgentt

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu doar ca intri in carantina, dar daca vedem vreun muc sau vreo tentativa de tuse, te incineram.

| Lukasssz a răspuns:

Fa un test PCR si nu o sa mai stai in carantina.Dai bani, e drept, dar daca ii dai nu mai stai 14 zile "in arest".

Răspuns utilizator avertizat
| MareanN a răspuns:

Intrii in carantina 2 saptamani daca nu ai test PCR de acolo sau schema completa de vaccinare.

| Ninii293948 a răspuns (pentru MareanN):

Și dacă fac testul antigen? In oraș la mine nu se mai fac teste pcr, decât antigen.