| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Pentru a intra în mall trebuie test antigen făcut intr-o unitate specială sau se poate intra și cu test cumpărat în farmacie?
Vreau să o duc pe mamaie să ii cumpărăm haine și ea nu este vaccinată. Dacă îmi poate explica cineva vă rog.
Mulțumesc.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

O duci la un laborator acreditat de dsp ii faci test si pe baza lui ii generezi certificatul verde. Sau comanzi online.

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Musai din mall? Sunt o gramada de magazine de haine! De exemplu mie la Dragonul nu m-a cerut certificatul verde.Ei pun anunt sa aiba acoperire in fata legii.Dar eram pregatita sa il arat! Aia din mall sunt mai stricti.
Trebuie sa ii faci bunicii un test intr-un centru, elibereaza ceva care trebuie sa ii arati la magazin.
SAU ar mai o salutie. Daca ii cunosti marimile si gusturile ii cumperi hainele si i le dai.

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Din păcate nu sunt din București și la noi magazinele din afara mallului nu prea au haine pentru vârsta ei
Din păcate nu peste tot fac mai multe magazine accesibile pentru toți