| ShadowStar a întrebat:

Bună! Se poate intra acum în mall-uri pe baza de test antigen (saliva)? Am văzut declarația, dar nu știu dacă a și fost adoptată.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate daca il faci la un centru medical autorizat si pe baza lui generezi un certificat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Nu stiu daca a fost adoptata.

Pe siteul ăsta o sa auzi ce zice si televizorul. In general. La categoria asta cel putin.

Mergi intr-o zi si incearca. Exista locuri in care inca te lasa pe baza de antigen facut acasa sau chiar nici nu verifica.

Cat suntem verificati de oameni mai sunt portite de scaparewinking Daca in curand vor fi roboti care sa verifice certificate verzi, acolo va fi mai complicat.

Si daca tii tu asa mult la mall happy Mai stiu oameni care au intrat pe la intrari laterale sau cumva prin spate, pe unde se face aprovizionare, cine stie...

Spor!

| literallythesamebruh a răspuns:

Dacă te referi la un test PCR, se poate, doar cu un certificat emis care sa confirme faptul că ai efectuat testul.