| Jack2726181818 a întrebat:

Bună, vreau sa plec în Belgia zilele viitoare, sunt vaccinat, dar când m-am vaccinat nu am primit acea adeverință cu cod, eu mi-am făcut vaccinul acu câteva luni și am primit doar 2 foi de vaccin. Pana la urma am reușit sa fac acel cod pe gmail de pe siteul lor și am acel cod qr pe o aplicație covid certificate, pot trece la granița cu acel cod qr sau mai trebuie foi?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Ei asa zic ca se poate..la politie ar trebui sa gasesti rasp mai calificat

| emmyl a răspuns:

Trebuie foi printare obligat. Știu un CopyCenter care printează zilnic la lume... happy

| suntserios a răspuns (pentru emmyl):

Stii foarte gresit
Europa de vest e in anul 2021, nu mai cere nimeni hârtii

| Laura162 a răspuns:

Da, poti trece la granita cu codul QR al certificatului. Ai aici detalii: https://ec.europa.eu/......ificate_ro