| anonim_4396 a întrebat:

Cât timp credeți că va mai dura această pandemie?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Pana anul viitor, sa speram ca scăpam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat mai cred prostii in ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atata timp cat zice domnu presedinte.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce cool, Iohannis hotaraste pentru tot globul cand e gata pandemia?

Răspuns utilizator avertizat
| Felissa13Eden a răspuns:

Daca ar mai sta si romanu’ la caldura in casa, am scapa mai repede.
Problema este(fara niciun pic de rasism aici) ca persoanele de culoare(sa nu jignesc) nu prea au treaba cu virusul asta, fac gratare, nunti cu 500 de invitati, taie porci zici ca au bâlci in curte.
Iar pentru cei care spun ca virusul e o inventie, primarul din comuna mea a avut asa ceva, dar a scapat cu bine.Afecteaza mult persoanele care au afectiuni cronice deja, intrucat COVID-19 este un fel de pneumonie agravata.
Important e sa prevenim, sa purtam manusi si masca in spatiile aglomerate, sa nu ne enervam si sa avem grija de batrani.
Sunt foarte sigura ca totul o sa revina la normal.
O data la 100 de ani omenirea trece prin incercari de acest fel, ne adaptam, evoluam si scapam de problema intr-un mod eficient pentru toata lumea.

| Evaluator a răspuns:

Mult.
Cel putin pana vom gasi un vaccin.

| irezistibilul a răspuns:

Nimeni nu poate sa iti spuna cu exactitate cat va mai dura aceasta pandemie, insa eu nu prea am o parere positiva... eu cred ca o sa mai dureze vreun an - un an jumatate. Sper ca o sa gaseasca un vaccin cat mai repede posibil, asa fiecare persoana poate sa se intoarca la viata sa, la normalitate.

| User4352 a răspuns:

Cât doreste sufletul președintelui german Klaus Werner si guvernul maghiar Orbanica

| Norisor11 a răspuns:

2 ani...