| anonim_4396 a întrebat:

Cat timp rezista covid pe casti? Dar pe haine?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe care casti? Cu bluetooth?

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Citește interviul dat de un medic infectionist la Digi24 in 30 martie 2020.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Medicul este din Corea de Sud.

| AlexMh a răspuns:

Pana la 7 zile, de ce intrebi? happy Totul tine de material si de temperatura

| AnNoONniImMuULl a răspuns:

Salut! Din ce am vazut eu la tv pe digi24, ar rezista 17 zile. Poti reduce perioada fierband hainele. Stai linistit oricum, nu te panica, iar daca apar simptome sau te simti rau consulta un medic!

| Bianca1203 a răspuns:

Orice ai face nu putem scăpa așa ușor, cu toții respectam regulile da degeaba...o să murim.

| Alverto a răspuns:

Amuzant

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

24 ore

| JulyDreams a răspuns:

Gasesti in articolul asta medical detalii despre dezinfectanti si cat timp e activ virusul pe diverse suprafete:
https://www.journalofhospitalinfection.com/......3/fulltext

| nukeyly a răspuns:

1. NENEA COVID sta cat vrea, natura sau natura umana a ales sa se scape de cei nespalati pe maini_si cum ideal ar fi sa fim 500.000.000 pentru o planeta infloritoare cu resurse in echilibru COVID MAI STA O VREME.
2. Ia-ti 20 de casti si foloseste UNA in fiecare zi prin rotatie ordonata, daca n-ai 20, si numai 1 buc, bag-o in incubator custom de sterilizare cu raze tip UVC, ca in sterilizator cu cristale de quartz la 250° C sigur nu rezista.
3. Mare paranoia asta, is curios la nivel mondial cati se vor arunca in gol de pe cea mai "inaltã bordurã" pentru o viata mai buna intr-o alta viata.