| anonim_4396 a întrebat:

Cati ani credeti ca va mai dura pandemia?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Niciodata dar ne vom imuniza, uni vor trai alti vor muri asta inseamna selecție naturala, gripa spaniola a omorat 100 milioane de tineri care aveau intre 23 de ani si 32 im doar 2 ani corona a omorat un milion de cei 7, 7 miliarde de persoane, anual se moare de cancer 25 milioane de persoane, cica unu a avut infart cica corona ia cauzat, americani au scris ca toti morti erau de corona desi comunitatea stiintifica recunoaste ca nu se poate afirma asa ceva, dar este foarte bine sa purtam o masca n95 si sa ne spalam pe maini sa pastram distanta sociala ca ne protejeaza de toate bolile, eu am avut menginita daca as fi purtat nu eram pe moarte, desi purtati pentru sanatatea voastra, numai vrei sa racesti? Sa ai menginita, sa ai infecti? Poarta masca, spalate pe maini cu sapun si spiet vezi de o masca n95, nu te atinge pe fata sau masca, pastraza distanta

| mgtow a răspuns:

2021. Din 2022 ar trebui sa dispara circu asta fictiv

| Simpatic a răspuns:

Maxim șasă

| CodrutElian1990 a răspuns:

5 ani.

| Cksihja a răspuns:

| Tokyo44 a răspuns:

Sper ca vaccinul va fi lansat in primele trei luni al lui 2021
Vaccinarea întregii planete va dura probabil in jurul a 6-8 luni

| suntserios a răspuns (pentru Tokyo44):

3-4ani vrei sa zici in loc de 6-8 luni. In 6 luni nici nu se produc un sfert din vaccinuri dapai sa mai fie si vaccinata toata populatia.

| Bianca1203 a răspuns:

Nu știu, eu aproximez că până la Anu prin Septembrie se termină ...cam așa, dar vom vedea.