| Usgs a întrebat:

Coronavirus se poate lua si prin atingerea banilor?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Probabil se ia dar asta inseama ca o persoana infectata sa fi stranutat in acea bancnota sau sa fie saliva de a lui cumva ajunsa acolo
Si nu se va lua daca dupa ce pui mana pe bani te speli bine pe maini si nu duci mana la caile respiratorii sau la ochi dupa ce ai pus mana pe bani, ci abia dupa o spalare cu apa si sapun!

4 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

Da

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, coronavirusul se ia si prin atingerea banilor, de aceea se recomanda folosirea cardului bancar la efectuarea platii.

| JicaContra a răspuns:

Da, ca orice suprafete atinse de unii care au virusul
de aia la marmacii e atata protectie si se prefera plata, cu, cardul in toate directiile