| AlexDorinel a întrebat:

Credeți ca omicron va fi ultima varianta de coronavirus?

Adică e mai mult ca un vaccin, șansele sa fii spitalizat sunt cu 70% mai mici decât Delta, deci îți face anticorpi foarte ușor.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
14 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Stai lin. Ca mai apare alta varianta de virus. happy

| gabicoo a răspuns:

Va mai fi una combinată: AlfaDelta numită în cinstea ta - de la Alex Dorinel!
Vom scăpa de ea atunci când îți vei șterge tu contul!

| ania a răspuns:

Eu am omicon si deja ne plictisim in carantina.Cumnatul meu e medic la spital cocid si zice ca axum nimeni nu w grav, nu are atacati pmamanii.

| NunuNini a răspuns:

Nu. Pentru ca deja a aparut o noua varianta in Ucraina. Imi scapa numele.

| existential a răspuns:

Nu se stie, dar e posibil. Simptomele sunt mai usoare, se raspandeste mai repede, deci vor fi multi infectati in timp scurt. Daca majoritatea vor avea anticorpi, virusul nu prea o sa ma aiba pe cine infecta si poate pandemia se va termina happy

Răspuns utilizator avertizat
| Anonima55512347 a răspuns:

Nu. Cu siguranță, nu va fi ultima variantă a virusului. Vor mai exista multe de acum înainte.

| Cristl2002 a răspuns:

Se pare ca Omicron circula mai mult intre vaccinati. Eficacitatea boosterului in cazul variantei covid a fost estimat la -375% de un studiu independent.

| Alx966 a răspuns (pentru Cristl2002):

Du-te cu aberațiile tale de antivaccinist, auzi la el -375%. Vaccinul te apără contra formelor grave ale bolii în proporție de aproape 100%, asta e important, să nu mori și să nu ajungi la ATI.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ala glumeste ma

| alecs324 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Cu cine ai facut matematica?

| alecs324 a răspuns (pentru Alx966):

De ce crezi ca fug toate fetele de tine?

| Alx966 a răspuns (pentru alecs324):

Ce legătură are asta cu răspunsul meu? laughing