| Flavianadx a întrebat:

Cum va acceptati partea voastra cinica, ce urmareste ca sa vada cate cazuri au mai fost, cati morti, cum mai arata graficul, comparatii cu alte tari?
Sau considerati ca nu aveti o parte cinica?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Am o parte cinica. Aia pe care o doare fix la trei metri in fata glandului de intreaga isterie covid. Si de majoritatea celor din jur. P.S. Sint pe lista de asteptare pentru vaccin si port masca, dar efectiv nu ma mai intereseaza istericalele stupide din presa. Eu fac presa tech pentru a trai. Stiu cum se poate manipula un subiect, cum majoritatea ziaristilor sunt platiti in functie de numarul de views.

| goguPatent a răspuns:

Cinic e sa iesi in strada sa protestezi impotriva mastii cand oamenii se sufoca la propriu in spitale.

| tonyc7 a răspuns:

Unde vezi tu,, cinism" aici, daca eu pur si simplu am curiozitatea sa vad cum evolueaza zilnic situatia atat in tara, cat si in alte tari? happy

| Flavianadx explică:

Cei care nu se considera nevinovati, cum comentati? laughing

| mont a răspuns (pentru Flavianadx):

De ce am fi vreunii vinovați de ceva sau ar trebui sa ne simțim vinovați? Am produs noi virusul in laboratorul de sub pat in sufragerie? Sau am infectat cumva intenționat pe cineva?

| goguPatent a răspuns (pentru mont):

Sunt foarte multi care au infectat intentionat.

| Whitesnake99 a răspuns:

Nu cred ca este nimic cinic in a fi la curent cu evolutia pandemiei. Cinic ar fi sa spui "mai da-i in *** pe aia care au murit ca si-au cautat-o".

| BlindMirror a răspuns:

Doar idioții fac urmăriri d-astea necrologice și morbide. Asta nu tine de cinism. Ține de gradul de imbecilitate al fiecăruia în parte.