| intreb597654 a întrebat:

Daca a aparut iar virusul pot sa fac vaccinul? Pot sa-l fac oriunde? Nu neaparat unde sunt trecut la medic?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Da, oriunde.

| lpavel a răspuns:

Poti sa-l faci oriunde in tara, daca in tara ti-ai platit asigurarea de sanatate, daca nu atunci numai in tara in care ai platit asta!
Dar n-a aparut nici un virus stai calm!

| NLS a răspuns:

Vaccinul antigripal e singurul pe care ar fi indicat sa il faci la momentul de fata. DACA nu esti deja racit(a) cumva, caz in care ar trebui sa astepti sa iti treaca raceala/gripa.

Răspuns utilizator avertizat
| ValentinMihai78 a răspuns:

Care virus a apărut?
E sezonul virozelor și grilelor.
Am auzit că este epidemie prin Cipru, cred, printre feline, au covid pisicesc, netransmisibil la om.
Iar, vaccin antigripal cumperi de la farmacie, este în jur de 60-100 RON, în funcție de oraș, apoi mergeți la un cabinet medical și cereți să vi-l facă. Doar că trebuie să îl țineți la frigider până îl faceți.

| ClaRa91 a răspuns:

Sigur ca da. Sa fii sigur de efect fa-ti doza dubla. Bunica mea si-a facut 2 doze si e bine. Din cand in cand ii duc flori.

| Clau1978 a răspuns:

Sigur ca poti. Este chiar indicat. Vaccineaza-te, salvezi vieti!?

| Alegss99 a răspuns:

Unde vrei cand vrei.Natura se reface fara niciun ajutor intotdeauna, si isi repara singura greselile.