| Radandam a întrebat:

Dacă eu ies pozitiv la covid19, atunci toată familia va trebui sa stea în izolare timp de 14 zile? Ii va testa și pe ei? Sau doar dacă vor avea simptome?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti contactii tai vor trebui sa stea in izolare, in cazul tau familia care probabil e mereu pe langa tine va fi obligatoriu in izolare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă locuiți în aceeași casă, toți intrați în izolare

| Radandam explică:

Hai ca ești prost. Tot ma abțin sa nu-ți răspund. Tu nu te vezi cât de retardat ești? Trăiești toată ziua pe TPU dând răspunsuri la mișto cretinule

| Radandam explică:

Speri prost, sapi degeaba groapa, oricum vei cădea în ea. Retardat tu ești, prin comentariile pe care le dai inaptule. Ești un țăran obosit care trăiești din ajutor social și a văzut prima data ca exista internet și stai doar pe TPU sa scrii tâmpenii. Lasă-ne in pace, du-te și termină școală primara

| Radandam explică:

La cât de handicapat și analfabet ești chiar nu puteai da alt răspuns. Ma bucur ca îți arăți fața de sclav laughing