| Flavianadx a întrebat:

Daca faci comparatie intre tine la inceputul pandemiei si tu acum - cum esti acum?
Eu, inceputul pandemiei, Bucuresti, 100 cazuri/zi:
cumparaturi la 2 sapt, spalat cu sapun produsele, tinut hainele de strada intr-un sac, ochelari + masca ffp2, dezinfectat clante, robineti, suprafete, atins fata din greseala pe strada - probabil m-am infectat sad

Eu acum, Bucuresti, ~2000 cazuri/zi:
Ce paranoic e ala care mi-a zis sa trag masca mai sus.
Nu ma spal pe maini, ca tot fac dus mai tarziu laughing

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Metaz a răspuns:

Mie mi s-a aplatizat coru

| Flavianadx explică (pentru Metaz):

Mai stiu cazuri. Pune pantaloni cu push up, pana ne imunizam.

11 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Cumpărături la 2 săptămâni...ori are cine să-ți aducă de mâncare, ori ai mașină... ăștia mai săraci cu duhul(a se citi eu) merg(eau) mai des.
Haine în sac, dezinfectant...n-am făcut nimic deosebit fata ce făceam înainte și n-am luat niciun covid (confirmat și de test btw)

| Flavianadx explică (pentru Catrice):

Ori mananc mai putin de fel happy

| Catrice a răspuns (pentru Flavianadx):

Adică nu te plictisea statul în casa destul cat să bagi un film/serial și să ronțăi ceva intre timp?

| Flavianadx explică (pentru Catrice):

Aveam destule de facut si de rontait...

| alina2k18 a răspuns:

Mda si eu la fel, mai putin masca ffp2.
Inca nu m-am infectat, cred ca suntem alesii lui Dumnezeu laughing majoritatea cunostintelor mele au luat virusul in 2021.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai grijulie de când cazurile au început să se înmulțească.

| Eisenheim a răspuns:

Bine,la mine e o situație mai diferita,eu lucrez fizic,in medii în general murdare,așa că de ani de zile spăl de mai multe ori folosesc dezinfectant la fel de ani de zile,deci pentru mine nu a fost nimic nou, eu deja făceam asta de ani buni, cum ziceam dat fiind mediul in care lucrez, și a devenit rutină, ceva normal happy

| Ødegaard a răspuns:

Numai asa o tii cu pandemia ta, e timpul sa recunosti ca te obsedeaza ceva

| Flavianadx explică (pentru Ødegaard):

Ma obsedeaza ce vreau eu...

| ioana3432B a răspuns:

Cred că pandemia asta ne-a afectat într-un fel sau altul. Diferit pe fiecare