| Ukaya a întrebat:

Daca vreau sa ma duc sa fac jonson am nevoie de programare sau ma duc doar cu buletinul? E bun vaccinul asta sau e apa chioara fata de alea cu 2 doze? As vrea sa ma duc maine dimineata

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa fac jonson... a-si vrea sa ma duc maine"

e bun, cică după el omul scrie corect!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Maine este duminică, mergi luni dimineata la medicul de familie deoarece ei vaccineaza cu Jonson si te va programa sau daca are in cabinet vaccinul o sa ti l faca pe loc.

| GabiDumitrescu a răspuns:

E cu siguranta mai bun decat nimic. Te duci, il faci, mai stai un pic la povesti cu aia sa nu faci vreo reactie nasoala in 20-30 de minute dupa, apoi pleci linistit intr-ale tale. Bill Gates iti va trimite un mesaj de multumire direct in creier dupa ce se activeaza cipul!

| Țoglă a răspuns:

Este deschis și în weekend, te poți duce liniștit fără programare.
E bun Jhonson.

| Byb2001 a răspuns:

E mai puternic Johnson așa am auzit eu am făcut Pfizer prima doza și mă luat cu moleșeală și dureri de burta ar trebui sa fac și a doua doza rapelul sa vad cum e

| cfrtobias a răspuns (pentru Byb2001):

Eu stiu ca Moderna e eficient mai nou :), dupa Pfizer, dupa Johnson; dar Pfizer e aprobat si pentru copii inca https://www.mediafax.ro/......a-20278021

| Ukaya explică (pentru cfrtobias):

Daca fac moderna imi dau hartia aia abia in decembrie e prea tarziu

| cfrtobias a răspuns (pentru Ukaya):

Trebuia sa te gandesti din timp ca poate vrei sa pleci?