| AlexDorinel a întrebat:

De ce în America au dat drumul la vaccinarea celor peste 12 ani și Uniunea Europeană nu?

Dacă au văzut acolo ca merge treaba de ce dracu nu au dat și ei drumu?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca UE a avut intotdeauna criterii mai stricte de autorizare a medicamentelor care dureaza mai mult

| Lukasssz a răspuns:

Noi suntem inca in "teste"

Răspuns utilizator avertizat
| Iote a răspuns:

Din ce am vazut la stiri, de la 1 iunie incepe si pentru copii.

| isemilia a răspuns:

Pentru ca nu a fost aprobat inca in UE. Dar de ce esti atat de suparat?