| Ukaya a întrebat:

De ce unii preoti nu mai primesc vaccinati in biserica sau spun la slujba ca cine se vaccineaza sa nu mai vina la slujba ca incalca cuv domnului? eu sunt credincios dar vaccinu mi se pare dat de dumnezeu ca el a dat intelepciune cercetatorilor

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Dacă Dumnezeu a dat vaccinul, pandemia cine a dat-o?

| Ukaya explică (pentru Hammurabi):

Nu stiu probabil tot dumnezeu sa ne mai incerce ca am gresit mult in ultimi ani fata de el

| VoidEternal a răspuns:

Amin. Imediat ma duc sa-mi fac a 3-a doza.winking

| halogen001 a răspuns:

Cred ca s-au uitat la clipul asta https://youtu.be/Ed5s3pFKNx8 si vor sa ne ajute sa fim mai aproape de Dumnezeu.

| outsidethebox a răspuns:

Fake news!

| Ukaya explică (pentru outsidethebox):

Ba nu e vorba de unii preoti nu toti

| outsidethebox a răspuns (pentru Ukaya):

Nu vreau sa jignesc nici-o denominatie, insa daca este real, nu are cum să se fi întâmplat la ortodoxi, este contra dogmei.

| Amimanera a răspuns:

Tu vrei sa fii si cu injectia bagata si cu sufletul in Rai.