|

Mai sunt sanse sa ne revenim la normal? Dupa cum vad eu nu prea.
M-am cam saturat sa fiu singuratic sa nu pot face nimic.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
| a răspuns:

Salut Nimeni10, s-ar putea sa redefinim Normalitatea... Zilele viitoare nu vor mai semana cu cele dinaintea pandemiei. Va trebui sa facem ce a facut umanitatea de mii de ani: sa invatam sa ne adaptam si sa sa traim cat mai frumos in conditiile actuale. Nu vom fi niste singuratici, dar vom fi precauti si mult mai atenti cu sanatatea noastra si a celor din jur. Numai bine

Simona CarstoiuSimona Carstoiu
20 răspunsuri:
| a răspuns:

Da, se va revenii la normal, dar dupa 1 an, cand va apare tratament sau vaccinul impotriva virusului Corona, cand vor fii murit foarte multi, iar oamenii vor invata sa respecte conditiile de izolare si distantare.

| a răspuns:

De pe 15 poți ieșii din casă, dar preferabil să nu abuzezi că asta nu înseamnă că de pe 15 nu mai e pericol

| a răspuns:

Păi deja ti ai raspuns singur.

| a răspuns:

Rbdare. Doar nu crezi ca totul o sa isi revina magic in cateva lunilaughing

| a răspuns:

Viata va reveni la normal candva cand va disparea virusul definitiv. Daca nu va disparea, ne vom obisnui cu o noua normalitate.

| a răspuns:

In tarile civilizate da. Coreea de sud, China, Germania etc. isi revin La noi nu cred.

| a răspuns (pentru IncelcatDragos):

De cand e China tara civilizata?

| a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Ai dreptate pai nu China a imbolnavit cumva toata lumea?
Nu China sunt acesti nemernici care declara ca nu s-a mai imbolnavit nimeni si toti sunt vindecati iar in SUA mor peste 3000 pe zi?
Oare nu China asta este condusa de criminali impotriva umanitatii?

| a răspuns:

Normal ca o sa revina totul la normal dar asta va necesita timp

| a răspuns:

Cam greu de spus... cel putin 1 an de zile nu cred ca o sa fie la inceputul anului 2019, sincer sa fiu ma intreb si eu cum o sa facem x si y lucri... din pacate si mie mi-a dat peste cap aceasta perioada cu pandemia, restrictiile si cu tot

| a răspuns:

Odată și odată, tot o să vă revenim la normal, eu așa cred

| a răspuns:

După 15 mai poți ieși fără declarație