| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut vaccinul (a doua doza) si dupa ce l-am facut am cautat pe net certificatul verde (gen ca sa bag a datele sa-l primesc).
Dar cand am incercat sa intru intr-un carrefour si mi s-a cerut certificatul, mi-a aratat "certificat respins".
Omul de-acolo m-a intrebat daca e recent sau daca e facut in alta tara.
Eu i-am spus e facut recent (ca asa si e), intrebarea mea e de ce mi-a respins certificatul

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai e valabil la 10 zile de la rapel.

| random1620 a răspuns (pentru suntserios):

Aaaa. Nu stiam. Mersi mult!

| CIaudiu a răspuns:

Pentru ca incepe sa fie valabil incepand cu 10 zile de la rapel in Romania si 14 zile in Uniunea Europeana.