| Flavianadx a întrebat:

Nu s-a saturat lumea sa discute despre corona? Am deschis zilele astea tv-ul si aud din minut in minut corona, vaccin, infectati, valul n.

Cum de inca se mai face audienta cu asa ceva? O tin intr-una asa de 2 ani. Astia nu zic nimic nou.

Macar aia din strainatate mai zic cate ceva nou.
Aici nimic... ca probabil duce la controverse si scade apetitul puntru vaccin? Sau cum?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In uk au incercat sa bage certificatul verde pentru cei care merg in pub sau concerte dar parlamentarii nu au acceptat. Nu esti obligat sa te vaccinezi daca nu vrei, unii mor altii nu. Englezii trag multa bautura pe gat ii vezi la 49 - 55 morti de cancer, mananca prost inca un motiv.

| Flavianadx explică (pentru mgtow):

Asta cu beutura la englezi e adevarata. Baga in ei ca rusii.
Dar am vazut mancare buna prin marketuri in Londra... bio, low fat, no preservatives, sugar free etc.

| sierra1 a răspuns:

"Nu s-a saturat lumea sa discute despre corona? "

de fapt corona nu s-a săturat de noi (oamenii)

| Mopmop a răspuns (pentru sierra1):

Fara sa vrei cred ca ai spus un adevar... corona reprezinta anticorpul Pamantului.....solutia data pentru noi.

| sierra1 a răspuns (pentru Mopmop):

E prea profundă replica, nu înțeleg

| GabiDumitrescu a răspuns:

In aceeasi linie as putea sa intreb cum naiba de mai face lumea sex sau discuta despre asta, ca nu e nimic nou de cateva mii de ani incoace...

| Flavianadx explică (pentru GabiDumitrescu):

Cum nu? Acum e lgbt. Acum unu poate sa faca sex cu altul care a fost femeie, apoi barbat, apoi iar femeie si acum se considera asexuat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Flavianadx):

Ai habar ce e aia lgbt? Lesbiene si gay au fost mereu. Plus accidente genetice ca bi/trans. Ca acum multi dintre aia care inainte sufereau o viata intreaga intr-un corp care nu ii reprezenta se pot trata/opera, asta e alta treaba.

| Celcestietot a răspuns:

Baga aceleasi casete, de aia se repeta informatiile laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns:

E normal să se discute pentru că încă ne afectează pe absolut toți. Ceea ce nu mă mai interesează este orice subiect cu tentă de conspirație, nu mai sunt influențat, dispar din conversație rapid.

| Lamasanu a răspuns (pentru Frank51):

Iti dau dreptate Frank

| Mayhem666 a răspuns:

Sincer, subiectul asta si pe mine a cam inceput sa ma enerveze si devine destul de iritant dupa o vreme.

| MihaelaDart a răspuns:

Noi am renuntat la cablul tv de foarte multi ani, nici nu se gandea cineva ca va veni pandemia. Foarte rar ne uitam online la stiri, mai mult ne axam pe filme, documentare, muzica, vloguri. Si in strainatate la stiri se dau despre cazurile de infectari, decese, vaccinuri, restrictii etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Norocul meu că nu mă mai uit la TV de 7 ani.

| ContDeTest a răspuns:

Amintește-ti câte episoade a făcut Dan Diaconescu la serialul Elodia, iar lumea s-ar mai fi uitat și acum dacă nu îi închideau televiziunea.
Totul se rezumă la nivelul de inteligență al populației.