| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am fost depistat pozitiv cu covid si pus in izolare, maine trebuie sa ma mut si vreau sa stiu dacă e posibil, unde sa sun să anunț. sa nu ma caute aia acasa si să nu fiu sa nu iau amenda

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce simptome ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai exista amenda pentru așa ceva

| mi25 a răspuns:

La medicul de familie si la DSP.

| StoicAnalysis a răspuns:

Suni la dsp si ii intrebi ce ar trebui sa faci in situatia asta. ( Asta daca e urgenta mutarea)

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai exista covid? Wow! Odată cu valul de refugiați ucrainieni a dispărut și covid.

| katin a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca exista. Altfel nu pot justifica cei 500 € bonus lunar pe care inca il dau cadrelor medicale.
500 € peste salar, cand altii au in total un venit de 300 €.

| liliana77any a răspuns:

Suna la doctorul de familie si vezi ce te sfatuieste sa faci mai departe.
Multa santate!

| katin a răspuns:

Din ce stiam eu inca de la inceput, din momentul in care esti depistat cu covid nu mai ai voie sa iesi. Deci, nu te muti. Altfel te interneaza.
Mai bine suna azi la DSP.